REKLAMA

Policjanci edukowali kierowców [wideo, zdjęcia]

W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie ze swoimi kolegami z Europy, prowadzili wzmożone działania pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drodze. Ideą tego projektu jest ,,wizja zero” czyli zero ofiar śmiertelnych i wypadków drogowych na drogach Europy. Z tej okazji nasi funkcjonariusze prowadzili akcję uświadamiającą wśród kierowców, a my towarzyszyliśmy im z kamerą. 

REKLAMA

W środę przed południem policjanci z koneckiej drogówki udali się na bardzo ruchliwą ul. Kielecką w Końskich, aby tam przeprowadzić działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drodze. –„Celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych. Promujemy tutaj tak zwaną liczbę zero, czyli zero wypadków ze skutkiem śmiertelnym bądź osobami rannymi w zdarzeniach, które zaistnieją na naszych drogach – czy to na terenie powiatu koneckiego, czy na terenie Polski.” – opowiada nam Grzegorz Michorek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP Końskie.

Tego typu działania organizowane są pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Pomysłodawcy tego projektu wierzą, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drodze jest zmiana negatywnych zachowań ich użytkowników. W Końskich na miejsce akcji wytypowano ruchliwą ulicę Kielecką. –„Jest to droga wojewódzka o dość dużym natężeniu ruchu. W związku z tym postanowiliśmy tutaj na obrzeżach miasta zorganizować taki punkt informacyjny gdzie dokonujemy kontroli, informujemy o tym dniu, informujemy o głównych przyczynach zdarzeń drogowych, czyli przekraczaniu dozwolonej prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniu w miejscach niedozwolonych jak również o nieustąpieniu piewszeństwa przejazdu” – dodaje naczelnik Michorek.

REKLAMA

W środę każdy kierowca, który w sposób rażący nie naruszył przepisów drogowych, otrzymywał od mundurowych ulotki. Tego typu forma profilaktyki bardzo spodobała się  kierowcom.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *