REKLAMA

Policjanci uczyli przedszkolaki przechodzenia przez jezdnię [wideo, zdjęcia]

Bardzo pozytywną akcję konecka policja zorganizowała w miniony czwartek. Funkcjonariusze podczas edukacyjnego spaceru uczyli przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 6 tego, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię. 

REKLAMA

„Komenda Powiatowa Policji w Końskich dzisiaj zorganizowała akcję pod nazwą <<Z Koziołkiem Spoko bezpiecznie>>. Akcja miała na celu pokazać najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych. W dniu dzisiejszym Koziołek Spoko przeprowadził Przedszkole nr 6 w Końskich do centrum miasta i pokazał jak bezpiecznie poruszać się i przejść przez przejście dla pieszych” – opowiadała nam podkomisarz Sylwia Sobczyńska z koneckiej komendy.

Wspomniany Koziołek nie tylko pokazywał jak przejść przez pasy, ale i informował najmłodszych o wszelkich regułach uczestnictwa pieszego w ruchu drogowym. –„Chodziło nam o promowanie bezpiecznego poruszania się po drodze u najmłodszych uczestników. Chcieliśmy wytłumaczyć przede wszystkim obowiązek noszenia elementów odblaskowych tak byśmy byli widoczni poruszając się po drodze.” – dodawał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP Końskie Grzegorz Michorek.

REKLAMA

Na koniec lekcji w terenie każdy z dzieciaków mógł wejść do policyjnego radiowozu, użyć sygnałów świetlnych i dźwiękowych. I jak można się domyślić najmłodszym sprawiło to ogromną radość!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *