REKLAMA

Policjanci z Końskich uratowali dławiącego się mężczyznę [foto]

Policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Końskich, korzystając z przerwy w służbie w jednym z lokali gastronomicznych zauważyli dławiącego się posiłkiem mężczyznę. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności przedmedyczne, dzięki którym dławiąca się osoba odzyskała oddech!

REKLAMA

„Wczoraj w południe Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich udali się do jednego z lokali gastronomicznych, aby skorzystać z zaplanowanej przerwy w służbie. Podczas posiłku funkcjonariusze zauważyli, że jeden z klientów lokalu dławi się jedzeniem. Mężczyzna nie był w stanie rozmawiać z policjantami oraz odkaszlnąć posiłku. Sierż. szt. Łukasz Loranty wykonał chwyt Heimlicha natomiast sierż. szt. Jarosław Kałkowski pomagając mu, powiadomił pogotowie ratunkowe o zaistniałym fakcie. W trakcie udzielania tej pomocy przedmedycznej, mężczyzna wykrztusił posiłek” – relacjonuje starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni ocenili, że tego typu zadławienia są bardzo poważne w swoich skutkach, a szybka i zdecydowana postawa policjantów prawdopodobnie zapobiegła tragedii.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *