REKLAMA

Policjanci zabezpieczyli na targu w Końskich nielegalny tytoń i alkohol [foto]

Dziś w godzinach porannych koneccy policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą patrolując teren placu targowego w Końskich podjęli czynności wobec mężczyzny, którego podejrzewali o posiadanie alkoholu i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

REKLAMA

Jak się okazało mieli racje. Przy mężczyźnie znaleziono zabronione substancje.

„43-latek z Końskich posiadał przy sobie kilka butelek tzw. ,,olejarek” wypełnionych prawdopodobnie alkoholem oraz trzy worki z zapięciem strunowym z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze udali się następnie do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie ujawnili kolejne butelki z prawdopodobnie alkoholem oraz worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy.” – informuje Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Alkohol i narkotyki zabezpieczone na targu w Końskich.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 25l cieczy niewiadomego pochodzenia oraz 15 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych. Konecczanin naraził skarb państwa na uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku w kwocie ok 13 tys zł. Dalszymi losami mężczyzny zajmie się sąd. Grozi mu wysoka grzywna.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *