REKLAMA

Policjant potrącony w Błaszkowie. Sensacyjne sceny w gminie Stąporków!

Dzisiaj do sensacyjnych scen doszło w Błaszkowie, w gminie Stąporków. Kierowca zatrzymany do kontroli podczas próby ucieczki potrącił policjanta!

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że policjanci będący na patrolu zauważyli poruszającego się drogą Volkswagena Golfa. Za jego kierownicą siedział mężczyzna, co do którego funkcjonariusze mieli podejrzenia, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Osoba ta przewijała się też w policyjnych aktach jako posiadacz substancji odurzających. Policjanci zatrzymali pojazd i rozpoczęli kontrolę. Ich podejrzenia odnośnie braku uprawnień szybko się potwierdziły.” – opowiada młodszy aspirant Tomasz Kruszyna z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Do dramatycznych scen doszło chwilę później. Funkcjonariusze najpierw przeszukali 27-letniego kierowcę, a potem jego 27-letniego pasażera. Nie znaleziono przy nich żadnych niedozwolonych substancji. Jednak już kończąc kontrolę policjant zauważył przy progu pojazdu jednorazową plastikową torebkę, w niej zaś ujrzał biały proszek i zielony susz. –„W tym momencie kierowca odpalił auto, zaczął cofać i uderzył w funkcjonariusza. Do interwencji przystąpiła policjantka, wyciągnęła ona kierowcę z auta i dokonała zatrzymania obu mężczyzn.” – mówi nam Kruszyna.

Jak się okazało w torebce znajdowało się około 10 gramów zielonego suszu, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana oraz 30 gramów białego proszku – jego identyfikacja jeszcze trwa. Na miejscu wciąż trwają czynności, dalszy los obu mężczyzn nie jest jeszcze znany.

Natomiast poszkodowany policjant został zabrany na badania do szpitala w Końskich.

REKLAMA