REKLAMA

Porównaj oferty pożyczek przed wzięciem – warto!

Dlaczego warto porównywać pożyczki przed podjęciem ostatecznej decyzji, której firmie pozabankowej można zaufać? Ponieważ oferty znacząco się różnią i jest kilka istotnych elementów, na które należy zwrócić uwagę. Nie chodzi tylko o pieniądze. Dowiedz się więcej na temat korzystnych pożyczek i możliwościach ich porównania.

REKLAMA

Gdzie szukać i co sprawdzać

REKLAMA

Zacznijmy od prostej wskazówki, jak znaleźć idealną pożyczkę na własne potrzeby. Okazuje się, że w Internecie istnieją do tego darmowe narzędzia, takie jak ranking pożyczek na raty bezpiecznechwilowki.pl. W tym miejscu trafisz na aktualny wykaz firm, które w legalny i bezpieczny sposób udzielają pożyczek. Niekoniecznie nr 1 będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjny, ponieważ może Ci zależeć na nieco innych parametrach oferty niż zazwyczaj. Dlatego sprawdź, na co zwracać szczególną uwagę.

RRSO

RRSO oznacza skrót od rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Trzeba bowiem wiedzieć, że przy oddawaniu pieniędzy dolicza się nie tylko odsetki, ale i inne koszty. Wiarygodne, uczciwe firmy są formalnie zobowiązane do pokazywania zsumowanego „procentu”, na jaki pożyczają pieniądze. Czy to prawda, że istnieją darmowe, bezpłatne chwilówki, z 0% RRSO? Tak! Jednak są przede wszystkim zachętą dla nowych klientów, udzielane na mniejsze kwoty i krótszy okres spłaty. Skoro o tym mowa, pora wspomnieć o kolejnych istotnych parametrach ofert pożyczkowych.

Wysokość pożyczki

Gdy idziemy do banku starać się o kredyt hipoteczny, w grę wchodzą sumy rzędu kilkuset tysięcy złotych, rozłożone w spłacie na kilka dekad. Tymczasem pożyczki są bliżej codziennych potrzeb Polaków. Firmy pozabankowe proponują takie kwoty jak 100, 500, 1000 czy 2500 złotych. Czy to mało? Relatywnie tak, ale dobrze wiesz, że czasami do załatania domowego budżetu nie trzeba wiele, kiedy z pensji już nie starcza. Dlatego upewnij się, że pożyczka, która wpadła Ci w oko podczas lektury rankingu, na pewno gwarantuje uzyskanie kwoty, jakiej potrzebujesz na realizacje planów i celów.

Okres spłaty

Zasady są proste – pożyczasz pieniądze, więc musisz je zwrócić. Osoby, które mają stałe i stosunkowo wysokie zarobki, zapewne uznają, że chciałyby pozbyć się zobowiązania jak najszybciej, spłacając je przy pierwszej lepszej okazji. Ale przecież wielu klientów wprost przeciwnie – myśli o tym, żeby rozłożyć spłatę na raty, najlepiej rozciągnąć ją w czasie. I tu pojawia się zasadniczy minus tak zwanych chwilówek – czasu na spłatę jest stosunkowo niedużo, zwykle około miesiąca, czasem dwóch, czasem trzech. Na szczęście istnieją także pożyczki, które firmy rozkładają na więcej miesięczny rat, tyle że może odbijać się to na wysokości RRSO.

Wiek pożyczkobiorcy

Pożyczki nie są dostępne dla osób niepełnoletnich, ale nawet po przekroczeniu 18. roku życia sprawa może nie być tak oczywistą, jak się wydaje. Firmy zdają sobie sprawę z tego, że:

  • nastolatkowie wchodzący w dorosłe życie nie zawsze podejmują w pełni racjonalne decyzje, a także często nie posiadają stałych źródeł dochodu,
  • seniorzy przekraczając pewną granicę nie są pewnym dłużnikiem – mówiąc wprost, istnieje ryzyko, że nie zdążą spłacić zobowiązania.

Z tych dwóch przyczyn firmy pożyczkowe ustalają swoiste widełki wieku dla klientów, na przykład między 21. a 70. rokiem życia. Wchodząc na omówiony już ranking, znajdziesz tego typu informacje podane w czytelnych tabelkach.

Formalności

Dostępny regulamin, a przede wszystkim treść umowy absolutnie zasługują na kilka chwil uwagi. Warto wiedzieć chociażby to, jak wygląda sprawa kar za niedotrzymanie terminów. Być może konieczne okaże się refinansowanie pożyczek w innej firmie? Różne są sposoby na wyjście ze spirali zadłużenia. Sprawdź także, jakie bazy są brane pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku.

artykuł sponsorowany

REKLAMA


Dodaj komentarz