REKLAMA

Porozumienie Gowina powołuje koło w powiecie koneckim

Związani z Gowarczowem: Ilona Gad, Adam Kubka oraz Sławomir Cichy, a także młody konecki działacz Łukasz Kubka na przełomie stycznia i lutego zawiązali w powiecie koneckim koło partii Porozumienie Jarosława Gowina.

REKLAMA

Porozumienie to partia, która powstała z przekształcenia Polski Razem Jarosława Gowina. W komunikacie, który otrzymaliśmy od Zarządu koła działającego w powiecie koneckim możemy przeczytać, że w najbliższym czasie odbędą się spotkania z mieszkańcami gmin powiatu koneckiego, a członkowie zarządu zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu, chcących działać na rzecz naszej lokalnej społeczności.

REKLAMA

Prezesem koła jest Łukasz Kubka, który jednocześnie pełni funkcję Prezesa świętokrzyskiego oddziału stowarzyszenia Młoda Prawica – organizacji młodzieżowej Porozumienia Jarosława Gowina. Łukasz Kubka w poprzednich wyborach samorządowych startował do Rady Miejskiej w Końskich z Komitetu Wyborczego Wyborców Powiat Konecki Razem i uzyskał 172 głosy, nie uzyskując mandatu.

Sławomir Cichy, który w koneckim „Porozumieniu” pełnił funkcję wiceprezesa przez krótki okres czasu był wicewójtem gminy Gowarczów. W poprzednich wyborach startował on w wyborach na wójta tej gminy, zajął trzecie miejsce uzyskując 435 głosów. Cichy startował z własnego komitetu, ale przy wsparciu KWW Samorząd Konecki 2010. Z komitetu Samorząd Konecki 2010 startował w wyborach do Rady Powiatu Koneckiego.

Adam Kubka to kolejny wiceprezes koła – w ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora Centrum Kultury w Gowarczowie. On również startował w poprzednich wyborach do Rady Powiatu Koneckiego z komitetu Samorząd Konecki 2010.

Sekretarzem koneckiego „Porozumienia” jest Ilona Gad. Obecnie pełni ona funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Gminy w Gowarczowie.

REKLAMA
REKLAMA