REKLAMA

Powiatowy Dzień Edukacji z nagrodami dla uczniów i nauczycieli [wideo, zdjęcia]

Tegoroczne obchody Święta Edukacji Narodowej władze powiatu koneckiego zorganizowały w obchodzącym w weekend swoje 70-lecie II Liceum Ogólnokształcącym. Przybyli na nie nauczyciele i dyrektorzy ze wszystkich placówek, którymi zarządza starostwo. 

REKLAMA

Wszystkich gości przywitała dyrektor II LO Beata Salata, a następnie głos zabrał starosta Bogdan Soboń. Włodarz w imieniu swoim i całego zarządu powiatu koneckiego złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim związanym z edukacją, a dzielnie asystowała mu była nauczycielka, a obecnie członkini Zarządu Powiatu Koneckiego Dorota Duda.

W dalszej części uroczystość poprowadził Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym. –„Moi drodzy Dzień Edukacji Narodowej to radość na twarzach nauczycieli, nie ukrywam, że młodzieży też. Nie tylko ze względu na to, że jesteście Państwo wyróżniani, ale z pewnością jest troszkę luźniej w szkole. To dzień w którym Starosta korzystając z ustawowego prawa, ma prawo, a wręcz obowiązek uhonorować nauczycieli swoimi nagrodami. Tak też się stało w tym roku.” – mówił naczelnik Stachera.

REKLAMA

A nagrody starosty w tym roku otrzymali:

1. Danuta Zaborowska- Szymusik –nauczyciel I LO im. KEN w Końskich
2. Barbara Wojciechowska – nauczyciel ILO im. KEN w Końskich
3. Wojciech Jasnos – dyrektor – I LO im. KEN w Końskich
4. Paweł Dziuba – nauczyciel – II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich
5. Mariusz Brzozowicz – nauczyciel – II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskie
6. Joanna Fornal – wicedyrektor – II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskie
7. Beata Salata – Dyrektor – II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskie
8. Urszula Krzywkowska – nauczyciel ZSP Nr 1 w Końskich
9. Witold Fitas – nauczyciel ZSP Nr 1 w Końskich
10. Beata Jakubowska – dyrektor ZSP Nr 1 w Końskich
11. Mirosława Kozak – nauczyciel ZSP Nr 2 w Końskich
12. Ewa Młodawska – nauczyciel ZSP Nr 2 w Końskich
13. Jan Rybiński – dyrektor ZSP Nr 2 w Końskich
14. Marzena Andryszczyk – nauczyciel ZSP Nr 3 w Końskich
15. Jolanta Gregorczyk – dyrektor ZSP Nr 3 w Końskich
16. Anna Misiowiec – nauczyciel – ZSP w Stąporkowie
17. Hanna Rzepka – dyrektor ZSP w Stąporkowie
18. Grażyna Tomala – nauczyciel SOSW w Baryczy
19. Elżbieta Kwapis – wicedyrektor SOSW w Baryczy
20. Jan Słuszniak – dyrektor SOSW w Baryczy
21. Danuta Cholewa – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
22. Ewa Ostrowska – dyrektor Bursy Szkolnej w Końskich.

Następnie Beata Salata nagrodami dyrektora II LO obdarowała: Jolantę Gad, Agnieszkę Jakubowską, Annę Janus, Katarzynę Kordel, Ewę Król – Zieniecką, Magdalenę Muchę, Magdalenę Siatkowską, Alicję Sobaś, Małgorzatę Świtakowską, Agnieszkę Woźniak i Adama Pancera.

A naczelnik Stachera przeczytał także listę tych, którzy otrzymają już jutro najwyższe odznaczenia od Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymują: Małgorzata Klink i Agnieszka Kosidło ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, Maria Mytkowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, Jadwiga Smołuch ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę: Jolanta Durlik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich.

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę: Iwona Ambroszczyk, Anna Janus i Agnieszka Wojtaszek – Szwarc z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich; Agnieszka Kozubska z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, Ewa Ostrowska dyrektor Bursy Szkolnej w Końskich.

Postanowieniem Ministra Edukacji Narodowej Medal Komisji Edukacji Narodowej dostają: Paweł Dziuba i Agnieszka Jakubowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, Agnieszka Krakowiak i Renata Miler z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, Kamil Szczukocki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Agnieszka Lipska i Jacek Rak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich.

Decyzją Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty nagrody otrzymują: Anna Dziubińska z Zespołu Szkół w Rogowie, Maria Kozłowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnej, Agnieszka Lipska dyrektor Publicznego Gimnazjum w Fałkowie, Alina Martyka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich.

W imieniu wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich Beata Jakubowska. –„Bardzo dziękujemy panie starosto przede wszystkim za zaufanie, życzliwość, serdeczność i zrozumienie, którym niezmiernie organ prowadzący obdarza nas dyrektorów i naszych nauczycieli. Myślę, że nie pracowalibyśmy tak ciężko, gdyby nie wspaniała atmosfera, którą starosta i naczelnik tworzą współpracując ze szkołami w naszym powiecie. Szanowni Państwo nagrody, które dziś otrzymaliśmy są dla nas na pewno symbolem uznania i staną się źródłem radości i dowodem na naszą rzetelną pracę i wypełniane obowiązki. Nagrody zawsze cieszą, a jednocześnie motywują i mobilizują, dlatego w dniu dzisiejszym chciałabym zapewnić, że dalej godnie będziemy wypełniać swoje nauczycielskie powołanie, a właściwie pasje w myśl powiedzenia, że  ten zwycięzcą kto drugiemu daje najwięcej światła.” – dziękowała dyrektor „Mechanika”.

W II Liceum Ogólnokształcącym w czwartek ważni byli nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie. Zgodnie ze szkolną tradycją pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie Stowarzyszenie Działające na Rzecz II LO oraz Fundacja św. Mikołaja stypendiami nagrodziły zdolną młodzież. Od Stowarzyszenia stypendium „Talent Szkoły” otrzymały: Aleksandra Gil z klasy 1 A1, Karolina Prochowska w kategorii nauka, Katarzyna Prasał w kategorii sztuka.

Natomiast stypendium od fundacji Święto Mikołaja otrzymali:  Wiktoria Kownacka, Mateusz Basiak, Robert Kejdan, Katarzyna Nowek, Monika Błaut, Mikołaj Grzebieluch, Mateusz Książek i Karolina Prochowska.

Na zakończenie młodzież przygotowywana przez Izabelę Zapałę, Marlenę Bernacką – Pluta, Ewę Król – Zmieniecką i Agnieszkę Woźniak zaprezentowała krótką część artystyczną.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA