REKLAMA

Powiatowy Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty! [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego dla gimnazjalistów powiatu koneckiego.

REKLAMA

O godzinie 9.00 w budynku szkoły stawili się uczniowie klas gimnazjalnych ze Stadnickiej Woli, Fałkowa oraz koneckiej „Jedynki” wraz ze swymi opiekunami. Przybyłych powitała dyrektor Beata Fidor. Konkursowe zadania przygotowali nauczyciele ZSP nr 3: Grażyna Zbroja, Jarosław Ciszek i Krzysztof Orliński. W sprawnym przebiegu konkursu asystowali im uczniowie klasy II Technikum Informatycznego: Marcin Tomski i Mateusz Wysokiński, a Paweł Borowiec zadbał o fotograficzną dokumentację.

Konkurs rozpoczął się od testu z ogólnej wiedzy informatycznej, który składał się z 20 pytań. Kolejnym etapem było składanie komputera z podzespołów. Tym razem jednak nie pracowano z rzeczywistym sprzętem, ale z programem symulacyjnym. „Trzeci etap konkursu to była konfiguracja systemu Windows. Zadanie nawiązywało do legendarnej już dla uczestników bajki „Pszczółki Mai”. Uczniowie musieli naprawić to, co leniwy Gucio zepsuł. Czyli przywrócić możliwość logowania na kontach, zmienić uprawnienia do kont i zmienić uprawnienia do folderów„- mówi Grażyna Zbroja, nauczycielka ZSP nr 3 w Końskich.

REKLAMA

Uczniowie z zadaniami poradzili sobie bardzo dobrze. Cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe zwycięzcom konkursu wręczyli naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Krzysztof Stachera oraz dyrektor Beata Fidor. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Na zdjęciu od lewej: naczelnik Krzysztof Stachera, laureaci konkursu: Karol Socha, Michał Laskowski, Piotr Strzemecki oraz dyrektor Beata Fidor.

Laureatami XII Powiatowego Konkursu Informatycznego zostali:
I miejsce: Karol Socha ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli – opiekunka Marzena Piwowarczyk.
II miejsce: Michał Laskowski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Fałkowie – opiekun Piotr Gonerka.
III miejsce: Piotr Strzemecki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater w Końskich – opiekun Artur Kołodziejczyk.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

One thought on “Powiatowy Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty! [wideo, zdjęcia]

  1. Marcin Purtak 18 maja 2018 at 07:19 - Reply

    Brawo! Gratuluję czempionom 😉 Świetna wiadomość, że tego typu konkursy dalej są organizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *