REKLAMA

Pożar domu i bohaterska akcja sąsiadów w gminie Gowarczów

Dzisiaj (10.08.2017) przed godziną 13.00 doszło do pożaru drewnianego domu w gminie Gowarczów w miejscowości Brzeźnica. Starszą kobietę uratowali sąsiedzi.

REKLAMA

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Wiadomo, że wewnątrz drewnianego budynku mieszkalnego przebywała około 80-letnia kobieta. Kiedy dom zaczęły trawić płomienie po starszą panią weszli sąsiedzi i wynieśli ją z płonącego budynku. Następnie kobietą zajęło się pogotowie ratunkowe, które przyjechało na miejsce.

W domu mieszkali także synowie kobiety, ale akurat w tym momencie przebywali poza nim. Rodzina nie musi się martwić o swój byt, ponieważ dalej w podwórku właśnie wykańczała drugi dom. Potrzebne mogą być zaś rzeczy osobiste. –„Z tego co wiem to spaliły się ubrania, środki czystości i tym podobne przedmioty. My jako gmina już na miejsce wysłaliśmy pracowników społecznych, oni mają udzielić pierwszej pomocy. Jesteśmy otwarci też na potrzeby tych Państwa i oczywiście deklarujemy wszelką pomoc.” – powiedział nam Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

REKLAMA

W akcji gaśniczej uczestniczyło aż sześć zastępów straży pożarnej.

Zdjęcie poglądowe.

REKLAMA