REKLAMA

Pożar domu w Baryczy [wideo, zdjęcia]

Dzisiaj (15.02.2017) tuż po godzinie 19.00 Państwowa Straż Pożarna w Końskich dostała wezwanie do pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Barycz, w gminie Końskie.

REKLAMA

„Po przyjeździe ratowników na miejsce okazało się, że zapaleniu uległo poddasze, a dokładnie to otoczenie wylotu spalin od komina w górę. Prawdopodobnie był on źle zaizolowany i stąd całe zdarzenie.” – powiedział nam Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Strażacy podczas akcji ugasili zarzewie ognia i zabezpieczyli sprzęty. Spaleniu uległo część poddasza – przepalił się drewniany strop w kuchni i nadpaliła więźba dachowa. W domu przebywała 70-letnia kobieta, ale udało się ją szybko ewakuować z budynku dzięki interwencji syna mieszkającego po sąsiedzku. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP JRG Końskie oraz OSP Modliszewice. Strażacy opanowali sytuację i zabezpieczyli sprzęty domowe między innymi wersalki, lodówkę i butlę z gazem. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych, uratowano około 50 tysięcy.

REKLAMA

Więcej informacji wkrótce.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *