REKLAMA

Pożar Szkoły w Kazanowie! [zdjęcia]

Na wstępie informujemy: spokojnie to tylko ćwiczenia! Tego typu działania strażacy z komendy w Końskich podejmują w różnych publicznych obiektach kilka razy do roku. Tym razem padło na Szkołę w Kazanowie. 

REKLAMA

Ćwiczenia zakładały, że w pomieszczeniu kotłowni wybuchł pożar. Jednocześnie pracownik szkoły, który jako pierwszy go zauważył w czasie próby gaszenia uległ zaczadzeniu i stracił przytomność. W międzyczasie ogłoszono alarm ewakuacyjny dla wszystkich osób przebywających w budynku. W trakcie ewakuacji dwoje uczniów pomyliło drogę w wyniku dużego zadymienia budynku i pozostało na terenie obiektu. Po przybyciu na miejsce jednostki PSP z Końskich ratownicy w aparatach tlenowych odszukali i wyprowadzili zaginione dzieci oraz pracownika uwięzionego w kotłowni oraz skutecznie ugasili pożar pieca centralnego ogrzewania.

REKLAMA

Ćwiczenia ze strony Straży Pożarnej nadzorował st. kpt. mgr inż. Michał Krzeszowski, a aspirant sztabowy Arkadiusz Wnukowski dowodził całą akcją. Ewakuację prowadził dyrektor Szkoły Podstawowej w Kazanowie – Paweł Milcarek. W sumie ewakuowano 137 uczniów placówki oraz 15 nauczycieli.

Warto zaznaczyć, że ewakuacja została przeprowadzona w czasie zaledwie 3 minut.Po zakończeniu ćwiczeń strażacy opowiedzieli uczniom o swojej pracy, pokazali wyposażenie wozu bojowego oraz przeprowadzili krótki pokaz możliwości wozu. Dzieciaki mogły między innymi spróbować swoich sił w używaniu strażackiego węża.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA