REKLAMA

Pożar w Kazanowie. Przyczyną podpalenie!

Jedna osoba została przewieziona do szpitala po sobotnim pożarze w miejscowości Stary Kazanów w gminie Końskie. Ucierpiał także kot. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie. 

REKLAMA

Pożar w Kazanowie. Foto amatorskie

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Na miejsce zjechało wiele jednostek straży pożarnej, w tym dwa zastępy zawodowców. Nim dotarły służby mieszkańcy wsi sami wyciągnęli przez okno z domu jego mieszkańca.

Działania jednostek straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu. Jeden prąd wody z drabiny nasadkowej przez okno obiektu a drugi wprowadzając rotę ratowników do wnętrza budynku poprzez drzwi wejściowe. Ratownicy zabezpieczeni byli sprzętem ODO. Równocześnie z tymi działaniami udzielono poszkodowanemu pomocy poprzez podanie tlenu, termoizolację oraz wsparcie psychiczne. Po przybyciu na miejsce pogotowia mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarza, który podjął decyzję o przewiezieniu poszkodowanego na SOR.

REKLAMA

W czasie działań z budynku ewakuowano kota z objawami podtrucia gazami pożarowymi. Wezwano Powiatowego Lekarza Weterynarii, który przybywszy na miejsce zdarzenia potwierdził przypuszczenia oraz udzielił stosownej pomocy w postaci zastrzyków. Zwierzę zostało przekazane pod opiekę właścicielce obiektu.

W czasie działań stwierdzono dwa ogniska pożaru. Jedno w pokoju gdzie straty były największe oraz drugie niewielkie złożone ze szmat w drugim pomieszczeniu. Dodatkowo w kuchni na środku pomieszczenia wykonany był stos z krzeseł i ubrań. Na tej podstawie przyjęto przypuszczalną przyczynę powstania pożaru jako podpalenie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *