REKLAMA

Poznajcie laureatów Koneckiej Glorietty 2018 [wideo, zdjęcia]

Podczas Dni Końskich 2018 wręczono tradycyjne nagrody burmistrza Miasta i Gminy Końskie –  Koneckie Glorietty 2018. Tym razem laureatów było aż dziesięciu. 

REKLAMA

Wręczanie nagród od krótkiej przemowy rozpoczął przewodniczący kapituły, która zgłaszała burmistrzowi Końskich kandydatów wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. –„Drodzy Państwo od początku kadencji samorządu lokalnego w latach 2015-2018 corocznie burmistrz Miasta i Gminy Końskich przy okazji Dni Końskich przyznaje nagrodę szczególną – Konecką Gloriettę – będącą uhonorwaniem osób fizycznych, prawnych, organizacji i podmiotów działających na rzecz gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju gminy Końskie. Po dogłębnej analizie wniosków, które wpłynęły do Urzędu Miasta i Gminy kapituła postanowiła przekazać burmistrzowi informację dotyczącą ilości wniosków, a tym samym wskazującą na akceptację przez burmistrza kandydatur do otrzymania Koneckiej Glorietty.”

Następnie na scenie pojawił się ten, który nominacje musiał zaakceptować, czyli burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, a także pozostali członkowie kapituły: Marek Mika – zastępca przewodniczącego kapituły, Krystyna Milczarek – sekretarz kapituły, Anna Głębocka – członek kapituły, Marzena Kądziela – członek kapituły, Zbigniew Kowalczyk – członek kapituły, Dariusz Kowalczyk – członek Kapituły.

REKLAMA

Wtedy to rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagródy i tak:

Konecką Gloriettę w kategorii kultury otrzymał  Mariusz Słowiński, szef Agencji Artystycznej MJM. –„Pragnę podziękować kapitule za to wyróżnienie, a że jest to też dobra okazja to chciałbym podziękować wszystkim Państwu. Zwłaszcza wszystkim tym, którzy korzystają z usług MJM, wyjeżdżają wspólnie z nami do teatrów w całej Polsce, gdzie zasiadamy na widowniach. Dziękuję Państwu za zaufanie, za to, że tak licznie wypełniacie miejsca w autokarach, za to że jeteście i jesteście dla mnie inspiracją w organizacji takich wyjazdów. Życzę nam wszystkim pięknych teatralnych uniesień z wyjazdami z MJM.” – mówił ze sceny Mariusz Słowiński.

Mariusz Słowiński z nagrodą.

Konecką Gloriettę w kategorii sportu, turystyki i rekreacji otrzymało Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY za animowanie amatorskiego życia sportowego na terenie gminy Końskie i propagowanie zasad fair play, postaw otwartości i tolerancji społecznej. –„W imieniu całego Zarzadu Stowarzyszenia Sportowego Fair Play chciałabym przede wszystkim podziękować uczestnikom bez których nasza działalność nie miałaby sensu. Dziękuję bardzo władzom miasta, panom burmistrzom za okazywane wsparcia bez którego nasza działalność nie miałaby racji bytu. Dzisiejsza nagroda jest dla nas motywacją do intensywniejszej pracy na rzecz lokalnej społeczności w dziedzinie sportu amatorskiego. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na organizowane przez nas turnieje.” – powiedziała Anna Stanik, prezes Stowarzyszenia Sportowego Fair Play.

Konecką Gloriettę w kategorii edukacja otrzymał Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli za udział w programie PASCH dotyczącym języka niemieckiego. W ramach programu utworzono sieć szkół partnerskich na całym świecie, które łączy przykładanie szczególnej uwagi do nauczania języka niemieckiego. Placówka otrzymała w ramach programu około 60 tysięcy złotych, a nauczyciele dodatkowo brali udział w licznych szkoleniach dotyczących nauczania języka niemieckiego. W tym roku placówka obchodzi dziesiątą rocznicę udziału w programie PASCH. –„Dziękuję w imieniu całej społeczności Zespołu Placówek Oświatowych za to wspaniałe wyróżnienie. Myślę, że jest to dowartościowanie tego co w naszej placówce od wielu lat się dzieje. Bardzo serdecznie dziękuję. Myślę, że ta piękna nagroda będzie nas motywować do jeszcze lepszej pracy.” – powiedział Czesław Staciwa, dyrektor ZPO w Stadnickiej Woli.

Za wyróżnienie dziękuje nauczycielka Małgorzata Świtakowska.

Konecką Gloriettę w kategorii edukacji otrzymała Małgorzata Świtakowska, nauczyciel j. niemieckiego i geografii w II LO w Końskich za wybitną działalność edukacyjną. –„Szanowni Państwo p. burmistrz nazwał mnie człowiekiem orkiestrą. Chciałabym więc podziękować mojej orkiestrze: rodzinie, która cierpliwie znosi notoryczny brak czasu dla niej, moim koleżankom, mojej dyrekcji która ciągle jest otwarta na moje projekty i oczywiście moim uczniom. Nie ma edukacji bez uczniów, a oni ciągle chcą brać udział w moich projektach. Dziękuję ślicznie kapitule” – powiedziała ze sceny nauczycielka Małgorzata Świtakowska.

Konecką Gloriettę w kategorii przedsiębiorczość otrzymała Restauracja Sycyliana Edyty i Szymona Karbowników – to docenienie za ogromną popularność wśród konecczan. –„Dziękuję za to wyróżnienie. Dziękuję również rodzinie i znajomym za ciągłe wsparcie i pomoc. Dziękuję wszystkim tym, którzy nam zaufali i korzystają naszych dobrodziejstw. Zapraszam i dziękuję jeszcze raz” – przemawiał Szymon Karbownik, współwłaściciel restauracji.

Konecką Gloriettę w kategorii gospodarczy rozwój gminy otrzymała ODLEWNIA ŻELIWA LMB Lefek Miler Banasik za ciągły rozwój, bycie wzorowym pracodawcą i zakładem z tradycjami. –„Otrzymanie Glorietty Koneckiej daje dużą satysfakcję z tego co się zrobiło w życiu, a jednocześnie mobilizuje do dalszej pracy na rzecz miasta i gminy Końskie. To będziemy dalej czynić, a ja dziękuję kapitule i p. burmistrzowie za otrzymaną Gloriettę Konecka. „ – dziękował Jan Miler , współwłaściciel firmy.

Konecką Gloriettę  nagrodę specjalną otrzymał Adam Kwiel za podtrzymywanie zainteresowania historią, działalność rekonstrukcyjną w dziedzinie historii oraz zasługi dla promocji gminy Końskie między innymi poprzez udział wraz ze swoimi zabytkowymi autami w wielu produkcjach filmowych. –„Bardzo dziękuję kapitule za to bardzo miłe wyróżnienie. Jest ono dla szeregu osób i w ich imieniu ja to przyjmuję. W tę pracę zaangażowany jest szereg osób. Bardzo uprzejmie dziękuję.”  – dziękował Adam Kwiel.

Adam Kwiel odbiera Gloriettę z rąk burmistrza Obratańskiego.

Konecką Gloriettę – nagrodę honorową otrzymał Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Edwarda Waligórskiego za wieloletnią działalność na koneckim rynku oraz współtworzenie życia społecznego Końskich. Za kształcenie młodych cukierników i piekarzy od 45-lat. –„Dziękuję serdecznie za wyróżnienie, za nagrodę. Jest mi bardzo przyjemnie i miło, dziękuję ślicznie” – powiedział Edward Waligórski.

Konecką Gloriettę – nagrodę honorową  otrzymał Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie za działalność na polu turystycznym i sportowym, a także za promocję gminy Końskie poprzez działania sportowe i turystyczne. –„Dziękuję tym, którz zgłosili moją osobę do tej nagrody, czyli biegaczom z Bukowej i Krosna. Dziękuję burmistrzowi i kapitule za uznanie. Nie jest łatwo działać społecznie przez wiele lat i robię to kosztem rodziny. Jak już jestem przy głosie to chciałem podziękować żonie, dzieciom i poprosić ich o wyrozumiałość. Robię to społecznie, a czasem kosztem finansowym rodziny, kosztem weekendów których w roku około czterdziestu spędzam poza domem. Dziękuję przyjacielom z PTTK Końskie, pracownikom biura, działaczom Komisji Opieki nad Zabytkami, muzeum, klubu PASAT, dziękuję za wsparcie finansowe sponsorom wśród których jest przede wszystkim gmina Końskie, prywatnym sponsorom, dziękuję też Państwu za to, ze przyjęliście nasze wezwanie – nawet jeśli chodzi o kwesty, odnawiamy nagrobki i dalej będziemy kwestować. Jedna rzecz ciągle gnębi mnie i lokalnych regionalistów: to brak siedziby dla koneckiego muzeum i mam nadzieję, że uda nam się to na setną rocznicę działań związanych z powstaniem muzeum załatwić. To przypada na 2024 rok. Dziękuję bardzo serdecznie i pozdrawiam Państwa.” – dziękował Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

Konecką Gloriettę – nagrodę honorową otrzymał także Cech Rzemiosł Różnych Końskie za działalność edukacyjną w zakresie szkolnictwa zawodowego.-„W imieniu wszystkich rzemieślników i przedsiębiorców zrzeszonych w koneckim Cechu pragnę serdecznie podziękować za przyznanie nam tak prestiżowej nagrody jaką jest Konecka Glorietta. Nagroda ta bardzo nobilituje nasz cech, ale jednocześnie zobowiązuje do dalszej pracy na rzecz rozwoju naszego miasta i naszego regionu. Dziękuję” – mówił Janusz Martynowski, kierownik cechu.

Kilka słów o laureatach na zakończenie również wygłosił takż burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. –„Kapituła rok w rok ma nieodmienny problem. Jak dokonać wyboru jednych jedynych spośród wielu wskazanych, nominowanych i zasłużonych. Jeżeli będziemy mieć ludzi z pasją, kreatywnych, rywalizujących ze sobą na wolnym przecież rynku to nasze miasto ma przyszłość. I ja myślę, że tą przyszłością są ludzie stojacy tutaj na scenie. Serdecznie im gratuluję.” – mówił ze sceny burmistrz Obratański.

Zdjęcia:

REKLAMA


Dodaj komentarz