REKLAMA

Poznaliśmy Super Czytelników gminy Końskie! [wideo, zdjęcia]

To pierwszy taki konkurs Biblioteki Publicznej w Końskich. W środowe popołudnie poznaliśmy Super Czytelników z całej gminy, którzy o ten tytuł walczyli przez ostatnie pół roku. 

REKLAMA

Dotychczas dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Najaktywniejszy czytelnik wakacji”. Teraz dyrektor Dariusz Kowalczyk ze swoimi pracownikami zaproponowali rywalizację o tytuł Super Czytelnika. – „Wymyślaliśmy już taką akcję jak <<Najaktywniejszy czytelnik wakacji>> i wymyśliliśmy teraz tę akcję, która pozwoli wciągnąć w jakąś rywalizację naszych najmłodszych czytelników i przy okazji w wizyty w bibliotece, które są po to by wyrabiać nawyk uczestnictwa w kulturze, grupie rówieśniczej, obcowania z książką jako darem kultury. Jakie są nasze pomysły sami już Państwo widzicie. Myślę, że taka rywalizacja jest ciekawa i zawsze usprawiedliwiona. Przedstawiamy najmłodszym naszym czytelnikom bardzo atrakcyjne książki i jesteśmy pewni, że nie ma w nich treści, które by im zaszkodziły.” – tłumaczył dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich.

Akcja konkursowa „Super Czytelnik” rozpoczęła się od 3 lipca. Adresowana była do najmłodszych czytelników, których zadaniem było zdobywanie pieczątki za czytanie – jednej na tydzień. Idealnym wynikiem było więc zebranie 25 pieczątek. Okazało się, że aż 26 młodych czytelników uzbierało komplet pieczątek, kilku kolejnym zabrakło tylko pojedynczych pieczątek. Wszyscy najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki – Oskary oraz Wiktori, a także pyszne słodycze. Najważniejszym celem konkursu nie były jednak nagrody, a samorozwój –„Nasze dzieci muszą używać swojej wyobraźni i swojego mózgu. Budować sobie świat w oparciu o słowo. Jeśli zaczniemy ich wyręczać i serwować im gotową papkę, gotowe obrazy to będziemy tłumić ich pomysłowość i wyobraźnię. Dlatego tak bardzo zwracamy uwagę na to by najmłodsi czytelnicy przychodzili do Biblioteki, czytali i w oparciu o słowa, opisy autorskie stworzyli sobie ten właśnie swój świat.” – mówił do zgromadzonych dyrektor Kowalczyk.

REKLAMA

Super Czytelnicy w towarzystwie burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego oraz dyrektora Biblioteki Dariusza Kowalczyka.

Ostatecznie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie nagrodziła tytułem Super Czytelnika:
Zuzannę Malasińską, Wiktorię Szambelan, Aleksandrę Werens, Nicolę Karpiak, Dominikę Werens, Martę Niewęgłowską, Wiktorię Swat, Zofię Kuletę, Martę Prawdę, Karinę Borowiec, Natalię Świerczyńską, Martę Prozorowicz, Anetę Karbowską, Annę Rusiecką, Oliwię Sęga, Annę Dziubińską, Oliwię Gil, Emilię Młodawską, Alicję Młodawską, Amelię Prochowską, Kacpra Młodawskiego, Jana Makucha, Miłosza Leśniaka, Mateusza Kurpa, Wojciecha Malasińskiego i Dominika Prawdę.

Wyróżnienia w konkursie przyznano dla:
Julii Szafrańskiej, Martyny Białeckiej, Pawła Pazura, Dominiki Białeckiej, Anety Białeckiej, Aleksandry Polewanej, Michała Gąszcza, Natalii Gąszcz, Mai Kos.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA