REKLAMA

Premiera nowej książki Pelagii Borowskiej [wideo, zdjęcia]

Pelagia Borowska to autorka opowiadań, reportaży, felietonów i powieści mieszkająca w malowniczej Wiośnie koło Radoszyc. Przez wiele mieszkała w Końskich i pracowała także na terenie tej gminy. W środę ta znakomita pisarka prezentowała swoją nową książkę pt. „Jarzębinowe ścieżki”. 

REKLAMA

„Jarzębinowe ścieżki” są kontynuacją wątków z dwóch poprzednich powieści dla młodzieży – Trzynasty księżyc (wydany w 2003 roku ) i Źródło Biruty (wydane w 2015 roku). Ta minitrylogia to pełna wdzięku i humoru opowieść o sympatycznej nastolatce, osadzona w realiach świętokrzyskiej wioski oraz Kielc, gdzie bohaterka wkracza w dorosłe życie.

Pelagia Borowska, która debiutowała w 1980 roku publikując w Głosie Nauczycielskim zarzeka się, że to już ostatnia książka w jej karierze. My mamy jednak nadzieję, że da się przekonać na choćby jeszcze jeden tytuł. Spotkanie z Pelagią Borowską zostało zorganizowane w Bibliotece Publicznej w Końskich w ramach Seminarium Powiatowego dla bibliotekarzy. Sala biblioteczna podczas prezentacji książki wypełniła się do ostatniego miejsca.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA