REKLAMA

Problemy z pediatrą w Gowarczowie. Władze zapowiadają poprawę

Od kilku dni do naszej redakcji zgłaszały się osoby narzekające na minimalną pomoc pediatryczną w Ośrodku Zdrowia w Gowarczowie. O tę sprawę zapytaliśmy dyrektora ośrodka oraz wójta gminy. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„Cieszy nas nowy i ładny ośrodek, ale nie tak miało być i zwłaszcza mam tutaj na myśli opiekę dla dzieci. Pediatra przyjmuje tylko przez dwie godziny i tylko w środę. Nie ma możliwości by przyjął wszystkie dzieci, które wymagają opieki” – mówiła nam chcąca pozostać anonimową jedna z mieszkanek gminy.

Sprawdziliśmy i faktycznie pediatra w Gowarczowie obecnie przyjmuje tylko w środy, ale przez cztery godziny. Wójt Stanisław Pacocha zapewnia, że władze podejmują działania by tę sytuację zmienić –„Wielokrotnie rozmawiamy z doktorem Prasałem, dyrektorem ośrodka i zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to problem.  Na pewno będziemy robić  wszystko by go rozwiązać” – zapewniał nas wójt Pacocha.

REKLAMA

Więcej szczegółów przekazał nam zarządzający Ośrodkiem Zdrowia w Gowarczowie doktor Jan Marcin Prasał –„To prawda, że opieka pediatryczna jest ograniczona. Proszę wszystkich o zrozumienie – obecnie nie jest łatwo znaleźć pediatrę, dobrego pediatrę. Niestety w związku z chorobą jeden z lekarzy musiał zrezygnować z pracy u nas. Obecnie dzieci przyjmuje tylko jedna pani doktor, która także nie może wziąć na siebie większej liczby godzin pracy.” – opowiada nam doktor Prasał  i dodaje –„Mogę jednak już teraz uspokoić, że sytuacja ta ulegnie poprawie. Od kwietnia, a być może nieco wcześniej w ośrodku pojawi się jeszcze jeden pediatra, obecnie dopinamy już ostatnie szczegóły dotyczące jego pracy” – mówi nam dyrektor.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *