REKLAMA

Przechwycili papierosy i alkohol za 60 tysięcy złotych! [zdjęcia]

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich ujawnili u dwóch mężczyzn wyroby tytoniowe oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Gdyby ta kontrabanda trafiła na rynek, łączna wartość uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku dla Skarbu Państwa wyniosłaby blisko 60 000 zł.

REKLAMA

W piątkowy wieczór w centrum Końskich policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali do kontroli dostawcze Iveco, za kierownicą którego siedział 48-latek z województwa lubelskiego. –„Policjanci podejrzewali, że w tym pojeździe mogą być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. Podczas szczegółowej kontroli, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 2250 nielegalnych paczek papierosów. Następnie policjanci pojechali pod jeden z adresów na terenie miasta, gdzie podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 54-latka ujawnili i zabezpieczyli dodatkowo 254 paczki papierosów i ponad 34 litry spirytusu również bez polskich znaków akcyzy.” – opowiada starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Gdyby ta kontrabanda trafiła na nielegalny rynek, łączna wartość uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku dla Skarbu Państwa wyniosłaby blisko 60 000 zł. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swój proceder przed sądem.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *