REKLAMA

Przed sezonem pięknieje nam Sielpia! [zdjęcia]

Będzie piękniej i przede wszystkim bezpieczniej dzięki przebudowie dwóch ulic w turystycznej części Sielpi. Dzięki tym inwestycjom powstaną też szersze chodniki oraz nowe miejsca parkingowe. 

REKLAMA

Przebudowa ulicy Staszica w Sielpi wiąże się między innymi z powstaniem nowych zatok parkingowych.

Trwa przebudowa  ulicy Staszica w Sielpi. To trakt równoległy do trasy nr 728 (Sielpia – Końskie). Obecnie wzdłuż  drogi budowany jest dwumetrowej szerokości chodnik, co znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych, szczególnie podczas wakacyjnych weekendów, gdy podkoneckie kąpielisko pełne jest turystów. Chodnik nie będzie jedyną zmianą. Ulica Staszica, po zakończeniu inwestycji, przestanie być jednokierunkową. To pozwoli nie tylko na łatwiejsze dotarcie zmotoryzowanych turystów do ulokowanych tam ośrodków wypoczynkowych, ale także do wjazdów i wyjazdów z kąpieliska. Przy trakcie znajdzie się miejsce na budowanych zatoczkach na około 50 pojazdów. Zadanie, które kosztuje samorząd konecki nieco ponad 200 tysięcy złotych, ma być zakończone jeszcze przed wakacyjnym sezonem.

Mniejszą inwestycją realizowaną w Sielpi jest przebudowa ulicy Południowej. Tam 195 metrów drogi zyska nową nawierzchnię o szerokości 4 metrów. Wykonane zostaną także obustronne pobocza.

REKLAMA

Zdjęcia z ulicy Staszica:

REKLAMA

One thought on “Przed sezonem pięknieje nam Sielpia! [zdjęcia]

  1. Pingback: Nowe drogi i chodniki w gminie Końskie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *