REKLAMA

Przedszkolaki z Trójki napisały wiersze dla Niepodległej Polski! [wideo]

Różne są pomysły na uczczenie stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W koneckim Przedszkolu nr 3 zorganizowano konkurs na napisanie wierszy o naszym mieście, o Końskich. 

REKLAMA

Inicjatorką akcji jest Halina Grabarczyk, nauczycielka przedszkolnych grup. W grudniu zadaniem zainteresowanych dzieci pod okiem rodziców było stworzenie wiersza opisującego miasto Końskie. W czwartek w koneckim Domu Kultury odbyła się gala podsumowująca tę niecodzienną akcję.

Na konkurs wpłynęło czternaście wierszy. Zostały one wydane w książeczce „Mali Patrioci – dla Niepodległej. Moje Miasto Końskie – wierszem pisane”. Na każdej stronie książki znajduje się wiersz dziecka, obok niego pojawia się zdjęcie jednego z koneckich zabytków. Całość akcji ma na celu nie tylko opisanie w wierszowany sposób Końskich, ale i oddać cześć Niepodległej Polsce w związku ze stuleciem odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

REKLAMA

W czwartek na scenie w Domu Kultury Halina Grabarczyk w towarzystwie dziecięcego autora odczytywała każdy z powstałych w wyniku konkursu wierszy. Natomiast na widowni zasiadły przedszkolaki z trójki, dyrektorzy wszystkich koneckich przedszkoli, rodzice i opiekunowie dzieci. Gośćmi specjalnymi byli: wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński oraz naczelnik Wydziału Edukacji w UM Końskie Krystyna Milczarek.

Wszyscy zaproszeni goście otrzymali dziś pierwsze, pamiątkowe wydanie książeczki powstałej w wyniku konkursu.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA