REKLAMA

WIDEO: Choinka w Końskich jest już rozświetlona! [zdjęcia]

We wtorek (5 grudnia) przedszkolaki z gminy Końskie zebrały się przy fontannie w Parku Miejskim, żeby wspólnie ze św. Mikołajem rozświetlić choinkę. 

REKLAMA

W radosnej i świątecznej atmosferze wszyscy zebrani czekali z niecierpliwością na zapalenie lampek na wielkiej choince. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z opiekunami, a także burmistrz Krzysztof Obratański, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, starosta konecki Bogdan Soboń, wicestarosta Andrzej Lenart, członek Zarządu Powiatu Dorota Duda, naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek oraz inni zaproszeni goście, rodzice i oczywiście św. Mikołaj.

Ten ostatni zadbał o to, aby przedszkolaki świetnie się bawiły, zapraszając do różnych zabaw i tańca. Nie mogło również zabraknąć słodkich upominków od przybysza z Laponii, który rozdawał je wspólnie ze swoimi pomocnikami.

REKLAMA

Gdy nadszedł ten najważniejszy moment, burmistrz Obratański oraz starosta Soboń wraz z przedszkolakami zapalili światełka na choince. Po tym przyszedł czas na życzenia od włodarzy:

„Chciałem, przy tej okazji że idą święta, a Mikołaj mógł przyjechać po śniegu, a nie na kołach, a przyznacie dzieci, że Mikołaj jak na swój wiek zaawansowany jest bardzo wysportowany, mieliście trochę ruchu i frajdy. Życzę obfitych prezentów, wszystkiego, najlepszego, ciepłych, spędzonych w rodzinnym gronie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia” – życzył starosta Soboń.

„Drogie dzieci, spotykamy się po raz trzeci pod choinką, która z roku na rok jest coraz wyższa, ale z roku na rok jest pod nią coraz więcej prezentów. Widocznie, jesteście grzeczne i zasłużyliście na nie. Życzę, by w ten czas świąteczny w domach i rodzinach zapanowała zgoda, miłość, radość, żebyśmy wspólnie potrafili te święta przeżywać tak, jak przekazali nam to nasi przodkowie. Jako czas pojednania i pogodzenia, czas w którym odnosimy się do całego minionego roku i planujemy przyszłość. Wszystkiego najlepszego!” – życzył burmistrz Obratański.

Zdjęcia:

REKLAMA