REKLAMA

Przedszkole nr 3 w Końskich zaprasza dzieci. Trwają zapisy! [zdjęcia]

Przedszkole nr 3 przy ulicy Partyzantów 2 zapewnia opiekę i edukację dzieciom od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.30 (istnieje możliwość dostosowania czasu pracy do potrzeb rodziców) oraz doskonałą lokalizację w bliskości Parku Miejskiego, Biblioteki Publicznej oraz Ogródka Jordanowskiego. Trwają zapisy do tej placówki na nowy rok szkolny.

REKLAMA

Placówka to miejsce, gdzie zapewnione są dzieciom właściwe warunki do rozwoju fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i społecznego. Przedszkole dysponuje dużym, certyfikowanym i dobrze wyposażonym placem zabaw. Sale dydaktyczne w placówce są przestronne, kolorowe i bogate w różnorodne zabawki i pomoce dydaktyczne. Każda sala dysponuje własną, wyremontowaną łazienką. W placówce funkcjonuje 5 oddziałów przedszkolnych, do których uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Przedszkole posiada własną kuchnię, w której codzienne przygotowywane są domowe posiłki. Placówka dba o to co jedzą jej wychowankowie. Wszystkie posiłki są zgodne z normami żywieniowymi, zdrowe, wartościowe i odżywcze oraz bardzo smaczne. Przedszkole oferuje cztery posiłki dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek. W sali dzieci mają zapewniony stały dostęp do wody mineralnej niegazowanej.

REKLAMA

Przedszkole ukierunkowane jest na przygotowanie dzieci do nauki w szkole, wyrównywanie ewentualnych braków w zakresie któregokolwiek spektrum rozwoju oraz na współpracę z rodzicami, tak by tworzyć dzieciom warunki umożliwiające swobodny rozwój, zabawę i odpoczynek w poczuciu bezpieczeństwa. Placówka zapewnia realizację zaleceń Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dzieci posiadających opinię lub orzeczenie.

Doskonale wykształcona kadra pedagogiczna zapewnia wsparcie całościowego rozwoju dziecka poprzez szeroki zakres bezpłatnych zajęć, jakie oferuje przedszkole. Są to m.in. zajęcia z języka angielskiego, logopedyczne, gimnastyczne, plastyczne, techniczne, zajęcia z elementami metod aktywizujących, pedagogiki zabawy, logorytmiki, biblioterapii, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Aktywnego Słuchania Muzyki według Batti Strauss, C. Orffa i R. Labana. W trakcie pobytu dziecka w przedszkolu nauczyciele oprócz realizacji podstawy programowej oferują przedszkolakom wiele dodatkowych, ofert i projektów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb dzieci. Dzięki nim dzieci mogą odkrywać i rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz osiągają dojrzałość do podjęcia nauki w szkole.

W „Trójce” organizowane są dla dzieci koncerty muzyki klasycznej, przedstawienia teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia do biblioteki, atrakcje dla dzieci, wycieczki, imprezy i uroczystości przedszkolne podczas których dzieci prezentują swoje zdolności i umiejętności.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przedszkola bezpośrednio w placówce, a także do odwiedzenia strony internetowej przedszkola ps3konskie.szkolnastrona.pl.

Przedszkole nr 3
Końskie, ul. Partyzantów 2
Tel. 41 372 27 58

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *