REKLAMA

Przedszkole nr 6 – Informator Przedszkolaka [wideo, zdjęcia]

Przedszkole nr 6 mieści się w Końskich przy ulicy 1 Maja 5a w wolno stojącym i zmodernizowanym budynku. Bardzo zadbane pokoje zajęć, łazienki, czy szatnia rzucają się w oczy od razu po wejściu do obiektu. W informatorze przedszkolaka dziś opowiemy Państwu o „szóstce”. 

REKLAMA

„Atrakcyjność naszego przedszkola to niepowtarzalny klimat. Kameralna, domowa i przyjazna atmosfera, którą otoczone są dzieci. Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia nie tylko realizację podstawy programowej, ale poszerza ją o nowatorskie projekty edukacyjne, innowacje pedagogiczne. Zapewniamy wszechstronny rozwój psychospołeczno-emocjonalny każdego dziecka.  Nasze przedszkole to dom zabaw i nauki, w którym dzieci czują się bezpieczne, szczęśliwe i kochane.”  – mówi nam Małgorzata Dąbrowska, dyrektor Przedszkola nr 6.

Przedszkole oferuje wszystkim swoim podopiecznym rozszerzony zakres języka angielskiego – cztery razy w tygodniu; zajęcia rytmiczno-taneczne; muzyczne; ruchowe; plastyczne; zajęcia obejmujące zagadnienia z mowy i myślenia; teatralne; społeczno-kulturalne; przyrodnicze obejmujące swym zakresem różne doświadczenia i eksperymenty; matematyczne i inne. Ważnym elementem rozwoju dzieci z „szóstki” jest współpraca edukacyjna z kadrą i uczniami z koneckiego II LO.

REKLAMA

Każde dziecko uczęszczające do przedszkola objęte jest opieką i terapią logopedyczną, pedagogiczną oraz pomocą psychologiczną. Na miejscu zapewniona jest także opieka oligofrenopedagoga. Przedszkolaki biorą udział w licznych przedstawieniach, wycieczkach, czy wyjazdach. Często swoje artystyczne dokonania prezentują w znajdującym się nieopodal gminnym Domu Kultury. Placówka funkcjonuje w systemie dziesięciogodzinnym, opieka zapewniona jest od 6.30 do 17.00. Nowoczesna kuchnia pozwala dzieciom uczestniczyć także w zajęciach kulinarnych – ostatnio między innymi wypiekały i dekorowały ciastka.

Oczywiście codziennie w kuchni przygotowywane jest smaczne, zdrowe i „domowe” wyżywienie. Codziennie dzieci otrzymują cztery posiłki sporządzone według wytycznych intendenta z zachowaniem wszelkich norm. Rodzice zawsze mają dostęp do jadłospisu i w przypadku alergii dziecka mogą poprosić o zmianę potrawy. –„Na obiadek dzisiaj mamy zupkę ogórkową z ziemniaczkami i naleśniki z serem i musem truskawkowo-bananowym. Oprócz tego dzieci mają jeszcze drugie śniadanko w formie owoców albo jakiegoś jogurcika z owocami, także śniadanie i podwieczorek.” – tłumaczy Edyta Kozłowska, szefowa kuchnia w Przedszkolu nr 6 w Końskich.

Ponadto dzieci mają zapewniony stały dostęp do wody mineralnej, herbaty słodzonej wyłącznie miodem oraz kompotu. Przedszkole dysponuje nie tylko pięknymi łazienkami, szatniami, czy kolorowymi dobrze wyposażonymi salami zajęć. Na zewnątrz znajduje się duży i zadbany plac zabaw. Dzieci od początku uczone są też dbania o zwierzęta – w salach lekcyjnych znajdują się rybki, na zewnątrz karmniki poprzez które przedszkolaki dokarmiają ptaki.

Więcej szczegółów dotyczących koneckiego Przedszkola nr 6 znajdziecie na stronie internetowej tej placówki – www.p6konskie.pl. Zapraszamy też do kontaktu z przedszkolem: mail – [email protected], telefon: 41 372-22-71.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA