Przełaje kolejny raz gościły na koneckim stadionie OSiR [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Końskich biegało ponad 350 zawodników! Coroczne biegi przełajowe organizowane przez Wiesława Rożeja to największa impreza lekkoatletyczna w naszym powiecie i jedna z największych imprez sportowych w ogóle.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych oraz Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Związku LA i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS zorganizowano na doskonale przygotowanych trasach na stadionie OSiR przy ulicy Południowej w Końskich. –„Impreza jest tworzona od 2006 roku z jednorocznym tylko opuszczeniem. Nie było jej chyba tylko w 2007 roku. Tak to non stop są w Końskich te zawody. Dzisiaj się bardzo cieszę, bo mamy jedną z największych frekwencji na tego typu zawodach.” – powiedział nam Wiesław Rożej, konecczanin i prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oprócz Mistrzostw Województwa oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw w Końskich miały miejsce także biegi najmłodszych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. –„Program Lekkoatletyka dla każdego, czyli Królowa Sportu dla każdego. Właśnie w tej Królowej Sportu wystartowało ponad stu zawodników i jest to bardzo pocieszający wynik. Myślę, że z nich wyrosną nasi przyszli mistrzowie jak Tomasz Majewski i inni.” – powiedział nam prezes Rożej.

3. Damian Baczewski SO Barycz

Natomiast najlepszym klubem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach został BKL Bełchatów, a więcej punktów podczas zawodów zdobyło województwo Łódzkie. Wśród mężczyzn w biegu na 2 kilometry wygrał Kacper Wośko, na 3 kilometry Sebastian Kwiatkowski. Natomiast wśród pań na dystansie 1,5 kilometra wygrała Wiktoria Ziemba, a na 2,5 kilometra najlepszą okazała się Aleksandra Dawidziak. Organizatorzy dziękują za pomoc przy tych zawodach burmistrzowi Końskich Krzysztofowi Obratańskiemu, staroście koneckiemu Bogdanowi Soboniowi, przewodniczącemu Rady Powiatu Marianowi Królowi, radnemu powiatowemu Stanisławowi Harazińskiemu oraz Michałowi Grzeszczyszynowi.