REKLAMA

Przez trzy dni można po Końskich jeździć darmową komunikacją! [wideo]

Plany dotyczące stworzenia w gminie Końskie komunikacji publicznej znane są od kilku lat. Dotychczas tylko na tydzień przed świętem zmarłych darmowe busy testujące ten rodzaj zbiorowego transportu pojawiały się na ulicach Końskich. Tym razem test zorganizowano już nieco wcześniej. 

REKLAMA

„Gmina Końskie podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim gwarantującą dofinansowanie do projektu mobilności miejskiej. W ramach tego wybudowaliśmy już ulicę Mostową, zamówiliśmy wymianę części przystanków autobusowych w Końskich i budowę dworca przesiadkowego. Najważniejszą częścią projektu jest jednak zakup autobusów i uruchomienie komunikacji publicznej. Dlatego spotykamy się z ofertami zarówno firm produkujących autobusy, jak i z tymi które mają w swojej ofercie autobusy. Ofertami, które dotyczą też możliwości wypróbowania ich produktów pod kątem zwiększenia swoich szans w przyszłym przetargu. Tego typu jazdy nas uczą tego czego unikać, a na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o poziom wyposażenie autobusów, uczą nas poprawnego wytyczania kierunków, które będą uruchomione, a z punktu widzenia finansowego to bardzo fajna okazja, bo do testów autobusy przeznaczone są nieodpłatnie.” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Testowany obecnie pojazd jest wyposażony w pełen monitoring, jest niskopodłogowy i ma wysuwaną platformę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Od kilku dni autobus wozi dzieci do szkół, a w środę, czwartek oraz piątek będzie działał jako pełnodostępna, darmowa komunikacja publiczna.

Trasa komunikacji na środę, czwartek i piątek to: Przystanek przy ulicy Wojska Polskiego, Starostwo Powiatowe, Piłsudskiego – Urząd Skarbowy, Szpital im. św. Łukasza, ul. Piłsudskiego – KRUS, ul. Partyzantów – Urząd Miasta i Gminy, ul. Partyzantów – ZUS i ponownie do ul. Wojska Polskiego. Autobus będzie odjeżdżał z ulicy Wojska Polskiego o równych godzinach: 10, 11, 12, 13, 15 oraz 16. –„Będziemy nie tylko zapraszać do skorzystania z darmowej przejażdżki, ale i będziemy prosić o uwagi – zarówno dotyczące samej trasy, jak i w przyszłości jej modyfikacji.” – opowiada burmistrz Obratański.

Uwagi odnośnie komunikacji publicznej w Końskich cały czas można składać drogą mailową na gminną skrzynkę lub bezpośrednio w sekretariacie Urzędu Miasta. Wiadomo, że takie testowe autobusy w tym roku do  gminy Końskie przyjadą jeszcze przynajmniej dwa.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA