PSP Fałków zagra w finałach wojewódzkich w mini siatkówkę [zdjęcia]

W czwartek w Chęcinach odbyły się wojewódzkie eliminacje w mini piłce siatkowej dziewcząt w ramach projektu ,,Świętokrzyskie mini volley cup”. Powiat konecki reprezentowała drużyna z Fałkowa.

Rywalizowano w czterech kategoriach: single (rocznik 2007), dwójki (kl. IV i młodsze), trójki (kl V i młodsze) oraz czwórki (kl. VI). Publiczną Szkołę Podstawową w Fałkowie reprezentowały dziewczęta w kategoriach single, dwójki i trójki.

W „singlach” rywalizowało 9 dziewcząt, które zagrały systemem każdy z każdym. W tej kategorii najlepiej spisała się Gabriela Sobczyk, która wygrała wszystkie osiem spotkań, tym samym zajmując 1 miejsce i awansując do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kielcach. Druga z zawodniczek z Fałkowa Zuzanna Malczak zajęła 6 lokatę. Pierwsze miejsce na podium i awans do finału wojewódzkiego uzyskały również dziewczęta z PSP Fałków I w „trójkach”, które wygrały wszystkie swoje mecze. Drugi zespół w tej kategorii zajął 3 miejsce.

Końcowe wyniki w kategorii trójek:
1. PSP Fałków I ( Magdalena Jurek, Marta Ostrowska, Kinga Karasińska)
2. SP Chęciny I
3. PSP Fałków II (Natalia Kacperska, Dominika Pluta, Anna Wrzeszcz)
4. Daleszyce II
5. Daleszyce I
6. Chęciny II

W „dwójkach” dziewczęta z PSP Fałków I i Fałków II zajęły 3 miejsca w swoich grupach i zostały sklasyfikowane na miejscu 5-6.