REKLAMA

Radiator$ w Klasie B. ŚZPN wyjaśnia

W ubiegłym sezonie Radiator$ Stąporków zajęli dziesiątą pozycję w piłkarskiej Świętokrzyskiej Klasie A. Ta lokata powinna dać drużynie z naszego powiatu utrzymanie. Tymczasem w nowym harmonogramie gier, który opublikował regionalny związek piłki nożnej klub ten znalazł się w niższych rozgrywkach. Dlaczego? Zapytaliśmy o to Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. 

REKLAMA

Na zdjęciu Sławomi Jedynak – trener Radiator$ Stąporków.

„Regulamin rozgrywek o mistrzostwo IV ligi i niższych klas rozgrywkowych w kategorii seniorów oraz młodzieżowych na sezon 2017/18, rozdział 11, paragraf 20, pkt 2, ppkt c – stanowi jednoznacznie w kwestii spadków:  <<W Klasie „A” grupa I do klasy B, spadają zespoły, które […] zajmą 11 i 12 miejsce po całym sezonie rozgrywkowym>>. I, co bardzo ważne, kolejne zdanie jest następujące <<: … ilość drużyn objętych spadkiem może się zwiększyć w przypadku, gdy z Klasy Okręgowej seniorów spadnie zespół z powiatu kieleckiego, skarżyskiego i koneckiego>>.” – poinformował nas Maciej Cender, Sekretarz Biura Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

REKLAMA

I właśnie ten drugi wskazany zapis wpłynął bezpośrednio na sytuację Radiator$ Stąporków. Ostatnie miejsca w Lidze Okręgowej zajęły bowiem trzy drużyny z powiatu kieleckiego: Gród Ćmińsk, Lechia Strawczyn i Polanie Pierzchnica. Przez to wypchnęły one ekipę z Miasta Grzejników do B Klasy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA