REKLAMA

Radoszyce i Kazanów mają najlepsze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze [zdjęcia]

W sobotę w Radoszycach odbyły się Powiatowe Zawody Młozieżowych Drużyn Pożarniczych. Zwyciężyły ekipy z Kazanowa oraz Radoszyc. Organizatorami wydarzenia były: Zarząd Powiatu Koneckiego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich oraz gmina Radoszyce. 

REKLAMA

Konkurencje w Młodzieżowych Zawodach nieco różnią się od tych w wydaniu dorosłym.

Zawody sprawnościowe drużyn młodzieżowych polegają na wykonaniu dwóch konkurencji: rozwinięcia bojowego oraz biegu sztafetowego 400 metrów z przeszkodami.

W sobotę na stadionie miejskim w Radoszycach rywalizowało sześć drużyn chłopięcych: Węgrzyn, Bedlno, Lipa, Kazanów, Radoszyce oraz Słupia Konecka. Starły się ze sobą także dwie drużyny żeńskie: Lipa i Radoszyce.

REKLAMA

Wśród dziewcząt gospodynie nie dały szans rywalkom. Natomiast walka wśród chłopców była bardzo zażarta. Ostatecznie jednak sędziowie z PSP Końskie zdecydowali o następującej kolejności: 1. OSP Kazanów, 2. OSP Radoszyce, 3. OSP Słupia Konecka, 4. OSP Bedlno, 5. OSP Węgrzyn, 6. OSP Lipa.

Zwycięskie zespoły w obu kategoriach płciowych już niebawem wezmą udział w zawodach wojewódzkich. Odbędą się one w Sędziszowie.

Zdjęcia (Mariusz Czapelski – PSP Końskie):

Zwycięska drużyna OSP Kazanów z opiekunem druhem Krzysztofem Sotą.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *