REKLAMA

Radoszyce: Ośrodek i Przedszkole na ukończeniu [wideo, zdjęcia]

Z naszą kamerą sprawdziliśmy jak realizowane są dwie przełomowe inwestycje dla mieszkańców Radoszyc. Zajrzeliśmy zatem na budowę nowej części ośrodka zdrowia oraz gminnego przedszkola. Oba te obiekty już teraz robią wielkie wrażenie. Tym większe, że znajdują się naprzeciw siebie. 

REKLAMA

„Jesteśmy na wielkim placu budowy i jak widać nie ma u nas rzeczy niemożliwych. Już kilka lat temu zapowiadaliśmy, że będzie się działo, będziemy realizować między innymi przedszkole. To budowa nowa przedszkola oraz rozbudowa ośrodka zdrowia. To są kluczowe inwestycje dla naszych mieszkańców.” – mówi Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Dotychczas dzieci z Radoszyc dojeżdżały na zajęcia do Szkoły Podstawowej w Grodzisku, gdzie ulokowano oddziały przedszkolne. Jednak ten stan ulegnie niedługo zmianie. Budynek nowego przedszkola już stoi – jest ono nowoczesne, przestronne i bardzo kolorowe. Nowe przedszkole jest parterowe, z częściowym podpiwniczeniem. W obiekcie znajduje się siedem sal dla dzieci; na łączną liczbę 175 miejsc. Budynek jest wyposażony w zaplecze administracyjne, socjalne, kuchenne i techniczne wraz z wszystkimi potrzebnymi urządzeniami. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi około 1200 metrów kwadratowych. –„Jeśli chodzi o przedszkole to trwają już prace zewnętrzne. Prace w samym budynku zakończą się zgodnie z umową na koniec czerwca tego roku, prace zewnętrzne mogą potrwać jeszcze w lipcu. Start w nowym przedszkolu przewidujemy na 1 września.” – mówi nam burmistrz Pękala.

REKLAMA

W sumie radoszyckie przedszkole ma kosztować około 3,5 miliona złotych z czego 2,5 miliona pochodzi ze środków zewnętrznych. Gmina pozyskała też 950 tysięcy złotych na doposażenie przedszkola.

Wiele dzieje się także naprzeciw przedszkola. Tam trwa rozbudowa radoszyckiego ośrodka zdrowia. –„Ośrodek Zdrowia to następna inwestycja. Budujemy go, bo stary nie spełniał warunków jakie narzuca ustawodawca. To groziło zamknięciem ośrodka, więc zdecydowaliśmy się na rozbudowę by zamknięcia nie było. Stan zaawansowania prac jest wysoki. Pod koniec czerwca budynek będzie ukończony. W lipcu będziemy przygotowywać ten ośrodek do tego by w sierpniu lub na początku września pacjenci mogli już korzystać z nowego budynku.” – informuje burmistrz Pękala.

Na rozbudowę ośrodka zdrowia gmina Radoszyce otrzymała 2 miliony 800 tysięcy złotych dofinansowania. Koszt wszystkich prac to podobnie jak w przypadku przedszkola około 3,5 miliona złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA