REKLAMA

Radoszyce wchodzą do Regionalnej Organizacji Turystycznej [wideo, zdjęcia]

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego skupia w sobie większość powiatów naszego województwa, a także wiele gmin. Od wtorku do tego grona należą też Radoszyce. 

REKLAMA

To kolejny krok, który ta gmina czyni ku sukcesowi promocyjnemu. Przypomnijmy, że Radoszyce przed miesiącem rozpoczęły starania o otrzymanie statusu miasta. Teraz dołączają do grona gmin naszego województwa, które są atrakcyjne turystycznie, bo przecież sama miejscowość to nie tylko kultura żydowska, ale i bogata historia związana choćby z wizytami Królów Polski. Od niedawna przez gminę biegnie też autostrada rowerowa Green Velo. Te wszystkie atuty Radoszycom pomoże wykorzystać Regionalna Organizacja Turystyczna. –„Kreujemy politykę turystyczną w województwie. Można powiedzieć, że kreujemy ją na różne sposoby poprzez działalność. Tworzymy i tworzyliśmy strategię rozwoju turystyki dla Województwa Świętokrzyskiego.”  – mówiła o działalności ROT-u, jego dyrektor Małgorzata Wilk-Grzywna.

Oczywiście chodzi tu o promocję gminy. Radoszyce w zamian za coroczną składkę (około 3 tys złotych) znajdą się we wszystkich materiałach przygotowywanych przez organizację – to będą filmy promocyjne, zdjęcia, czy broszury. A warto dodać, że ROT dociera do milionów turystów z kraju i z zagranicy za pośrednictwem swoich wydawnictw, czy choćby filmów, nawet w technologii 3D. –„Gmina Radoszyce w 3D zostanie zaprezentowana w podobnym wydawnictwie. Znajdzie się również w naszym sztandarowym wielkim opisie najważniejszych miejsc turystycznych.  Turysta nie chce oglądać broszurek poszczególnych gmin, jego interesuje albo temat dany albo jakiś większy region czy nawet makroregion.” – zapewniała Wilk-Grzywna.

REKLAMA
Sesja Rady Gminy w Radoszycach 14

Małgorzata Wilk-Grzywna opowiadała o działalności ROT-u.

Radni przy wątpliwościach i wstrzymaniu się od głosu przez jednego z nich zdecydowali, że Radoszyce wstąpią do Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Poza tą sprawą podczas sesji Wójt Michał Pękala przedstawił sprawozdanie ze swojej pracy w ostatnim miesiącu. Rajcy zajęli się także dwiema niezwykle ważnymi kwestiami: uchwalili budżet na 2016 rok, a także przyjęli strategię rozwoju gminy na kolejne 10. lat.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *