REKLAMA

Radoszyczanie świętują odzyskanie Niepodległości [fotorelacja]

Dwie patriotyczne uroczystości na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowano w gminie Radoszyce. Jedną z nich w radoszyckim parku, a drugą we wsi Zychy. 

REKLAMA

Relacja wideo wkrótce. 
Już o godzinie 10:00 bardzo licznie radoszyczanie stawili się do kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła by wziąć udział w patriotycznej mszy odprawionej przez księdza Józefa Tępińskiego. Po niej pochód, na czele którego szła orkiestra oraz władze z wiceburmistrzem Grzegorzem Pakułą i przewodniczącym Rady Miejskiej Marianem Jankowskim na czele przeszedł do parku, by tam oddać hołd tym, którzy polegli za naszą wolność.

REKLAMA

Jak co roku nie zabrakło tam okolicznościowych przemówień i części artystycznej przygotowanej przez młodzież szkolną. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem w parku. Wiceburmistrz Grzegorz Pakuła wygłosił w związku ze stuleciem odzyskania Niepodległości okolicznościowe przemówienie. Po nim głos zabrał przewodniczący Jankowski.

Przy okazji święta patriotyczne piosenki zaprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej w Radoszycach, a przybyli do parku mieszkańcy otrzymali od władz gminnych biało-czerwone flagi. Z radoszyczanami odzyskanie niepodległości świętował także prawdopodobny przyszły starosta konecki – Grzegorz Piec.

Następnie wydarzenia w tej gminie przeniosły się do wsi Zychy pod gajówkę, w której niegdyś schronienie znalazł Major Henryk Dobrzański „Hubal”. Tam również nie zabrakło przemówień, ale i części artystycznej oraz poczęstunku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *