REKLAMA

Rajd Radoszycka Szprycha na otwarcie święta gminy! [zdjęcia]

Dokładnie 82 osoby wzięły udział w rajdzie „I Radoszycka Szprycha”, którego organizatorem był Marian Jankowski. To było rowerowe rozpoczęcie festynu „Radoszyczanie Dzieciom”. 

REKLAMA

„Wystartowaliśmy o godzinie 8.00 ze stadionu przy ulicy Krakowskiej, a trasa rajdu prowadziła po ważnych dla regionu miejscach historycznych. Byliśmy między innymi w Zychach, Lipie i Grodzisku” – powiedział nam Michał Pękala, wójt gminy Radoszyce.

REKLAMA

Wydarzenie organizowało Radoszyckie Towarzystwo Cyklistów RANAR i ma ono się stać stałym elementem święta gminy. Każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkową, pomarańczową koszulkę oraz medal. Przy szkole w Grodzisku uczestnicy częstowali się grochówką przygotowaną przez władze gminy, a już jutro podczas festynu cykliści wezmą udział w losowaniu nagród i upominków.

W niedzielę na scenie ustawionej na stadionie przy ulicy Krakowskiej wręczone będą też puchary: dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu, a także dla tego, który przejechał najwięcej kilometrów. Warto dodać, że wraz z uczestnikami na rowerach w sobotę jechali: członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, wójt Michał Pękala oraz przewodniczący Rady Gminy w Radoszycach Marian Jankowski.

Zdjęcia:

 

REKLAMA