REKLAMA

Ranking inwestycji: Najlepszy wynik Fałkowa!

Na rok przed wyborami samorządowymi przecinanie wstęg na różnego rodzaju oddawanych do użytku inwestycjach stało się w powiecie koneckim bardzo modne. Najnowszy ranking „Wspólnoty ” pokazuje kto realnie inwestował najwięcej pieniędzy w poprawę jakości życia mieszkańców w latach 2014-2016. 

REKLAMA

Najnowszy ranking czasopisma „Wspólnota” pokazuje skalę wydatków danych jednostek samorządu terytorialnego na inwestycje. Dowiadujemy się z niego, że gminy i powiaty w całej Polsce inwestują głównie w drogi. Liderem inwestycji w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest oczywiście gmina Kleszczów, której los podarował na swoim terenie elektrownię Bełchatów. W kategorii gmin wiejskich liderem jest Kleszczów, miast na prawach powiatu Gliwice, miast wojewódzkich Toruń, a województw – warmińsko-mazurskie. A jak wypadły nasze jednostki samorządu terytorialnego? O tym poniżej:

REKLAMA

Województwo Świętokrzyskie zajęło w rankingu zaskakująco dobre 5 miejsce z wydatkami inwestycyjnym na głowę jednego mieszkańca na poziomie 211,17 zł. Co ciekawe Kielce w rankingu miast wojewódzkich są niemal na dnie.

Na 314 klasyfikowanych powiatów nasz powiat konecki w rankingu jest niemal po środku na 162 miejscu z wydatkami inwestycyjnym na głowę jednego mieszkańca na poziomie 118,49 zł.

Miast powiatowych mamy w rankingu mamy 267, a Końskie uplasowały się w dolnej części rankingu, na 182 miejscu z wydatkami inwestycyjnymi wynoszącymi 373 zł na głowę jednego mieszkańca.

Kolejna wyróżniona kategoria przez specjalistów czasopisma „Wspólnota” to tak zwane miasta inne. Jest ich aż 582, a jedynym z naszego powiatu jest Stąporków. Tutaj również wydatki w porównaniu z innymi miasteczkami są niskie, kształtują się na poziomie 332,47 zł, co daje temu miasto 419 pozycję  w rankingu (awans z 457 w poprzednim roku).

Sześć naszych gmin znajdujemy w zestawieniu gmin wiejskich. To: Smyków, Słupia (Konecka), Radoszyce, Ruda Maleniecka, Fałków oraz Gowarczów. W tym rankingu mamy aż 1559 tego typu gmin. Jak wypadły nasze, ich wyniki prezentujemy poniżej:

Smyków – 796,69 zł per capita i dobre 246 miejsce w rankingu.
Słupia (Konecka) – 558,09 zł wydatków inwestycyjnych na głowę jednego mieszkańca i 596 miejsce w rankingu.
Radoszyce – 320,27 zł wydatków inwestycyjnych na głowę i  1205 miejsce w rankingu.
Ruda Maleniecka – 264,56 zł wydatków na głowę i 1345 miejsce w rankingu.
Gowarczów – 297,78 zł wydatków inwestycyjnych na głowę i 1265 miejsce w rankingu.
Fałków – 857,63 zł wydatków inwestycyjnych na głowę i znakomite 202 miejsce w rankingu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA