REKLAMA

Recytatorski sukces uczennic ze Stadnickiej Woli [wideo]

Patrycja Duran oraz Julia Wąsik, uczennice Gimnazjum w Stadnickiej Woli zabłysnęły w ubiegłym tygodniu na arenie wojewódzkiej. Dziewczyny stanęły na podium prestiżowego konkursu recytatorskiego. 

REKLAMA

W piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał wojewódzki Świętokrzyskiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Regionalnej. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury w składzie: Jagoda Juchniewicz – przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, Małgorzata Angielska – logopeda Ośrodka Rehabilitacji Dziennej Dzieci i Młodzieży w Kielcach i Hubert Guza – instruktor teatralny WDK w Kielcach doceniło dwie uczennice z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Julia Wąsik zajęła w konkursie I miejsce, a Patrycja Duran otrzymała wyróżnienie. A co uczennice ze Stadnickiej Woli prezentowały przed jury? –„Prozę Marty Fox – fragment oraz <<O Łysej Górze>> Jana Gajzlera” – mówi nam Julia, a Patrycja dodaje -„Fragment książki Pelagii Borowskiej <<Trzynasty księżyc>> oraz wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. <<Wrrrr…>>”.

Na szczególną uwagę zasługuje sukces Julii Wąsik, która nie po raz pierwszy staje na najwyższym stopniu podium w konkursie recytatorskim. W minionym roku szkolnym Julia zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Spotkanie ze słowem”.  Opiekunem Julii Wąsik jest Lilianna Saik, a Patrycji Duran Justyna Maliborska

REKLAMA

REKLAMA