REKLAMA

Relacja wideo: Dzień Dziecka w Stąporkowie

Kolorową imprezą otwarto festynowe lato w Stąporkowie. Dzień Dziecka w tej miejscowości okazał się frekwencyjnym hitem. Przybyło mnóstwo osób. A celem było wsparcie dwójki chorych dzieci z gminy.

REKLAMA

„Dzisiaj zbieramy pieniądze na czteroletniego Igorka, który ma grupę niepełnosprawności, a także na siedemnastoletnią Patrycję z naszej gminy, ona w sumie za miesiąc będzie już pełnoletnia, będzie miała osiemnaście lat. Patrycja jest na wózku inwalidzkim, a Igorek ma kilka schorzeń niewidocznych, ale trwałych. Na naszym Dniu Dziecka można dzieciakom pomalować buźki, skorzystać z naszych zjeżdżalni, dmuchańców, bungee. Można skosztować przepysznego dzika, zapleść dziewczynkom warkoczyki, można przejechać się na motorach kładach, dla każdego coś miłego się tutaj znajdzie. Mamy też kiermasz, gdzie wielu darczyńców wsparło tę naszą inicjatywę. Takie akcje zawsze odbywają się przy pomocy wielu osób. To są wspaniali wolontariusz z gminy Stąporków, nasi wspaniali darczyńcy i pracownicy, którzy służą pomocą.” – powiedziała nam Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

REKLAMA

Tak jak powiedziała pani burmistrz na wszystkich przybyłych w niedzielę w okolice Amfiteatru w Stąporkowie czekał moc atrakcji. Każde dziecko za darmo mogło korzystać z dmuchańców i innych zabawek zamówionych dla nich przez władze gminne. Na scenie prezentowała się młodzież ze szkół, a także ośrodka „Dobra Przestrzeń”. Gwiazdą dnia był zespół MAŁE S.I.E prezentujący muzykę rytmiczną dla dzieci. Nie zabrakło więc afrykańskich bębnów i brzmienia perkusji. –„Dzisiaj występują wszystkie placówki z gminy Stąporków, przedszkola, szkoły podstawowe. Wszyscy się cieszymy, radujemy, mamy świetną pogodę. Przed nami jeszcze wiele, wiele występów. W tym młodzieży występującej w ramach działalności naszego ośrodka i oczywiście mam nadzieję fajny koncert grupy MAŁE S.I.E. To koncert bębniarski, w rytmach afrykańskich.” – powiedziała nam Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie.

Pokaz motocykli zapewniły dwie grupy: Świętokrzyscy Motórzyści oraz konecka Czarna Flota. –„Zostaliśmy zaproszeni, a jeździmy na tego typu uroczystości by frajdę dzieciom zrobić. Robią zdjęcia, mamy są zadowolone, dzieci są zadowolone.” – tłumaczy Mirosław Motyl, President grupy motocyklowej „Czarna Flota”.

Oprócz motocykli dzieci mogły oglądać też wozy strażackie, a dorośli skorzystać z bogatej strefy cateringowej, w tym częstować się także dziczyzną. Przez cały dzień aktywnie działali animatorzy współpracujący z MGOKiS w Stąporkowie. Swoją pracą zachęcali do wspólnej zabawy wszystkie przybyłe dzieci.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *