REKLAMA

Relacja wideo: Gminne Zawody Pożarnicze w Końskich

W niedzielę 24 czerwca na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej w Końskich odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do rywalizacji przystąpiło 9 jednostek OSP z terenu gminy Końskie. Drugi rok z rzędu wygrali druhowie z Dziebałtowa. 

REKLAMA

Strażacy najpierw rywalizowali w sztafecie pożarniczej 7×50. Tutaj doskonały wynik wykręcili późniejszy zwycięzcy, czyli OSP Dziebałtów. W ćwiczeniu bojowym doszło do małej kontrowersji. Druhowie z Dziebałtowa w związku z wadliwą motopompą powtarzali wykonanie zadania. Jednak jeżeli nawet by nie powtarzali to i tak zwycięstwo padłoby ich łupem – z tym że z mniejszą przewagą czasową.

Sędzią głównym zawodów był brygadier Marek Kowalczyk, a pomagali mu: starszy kapitan Mariusz Czapelski oraz aspirant Gerard Pachuc. Mariusz Czapelski pełnił podczas imprezy także funkcję spikera. Nad sprawną organizacją wydarzenia czuwał zaś Komendant Gminny Związku OSP RP w Końskich druh Jan Chrabąszcz.

REKLAMA

Zawodnikom puchary i nagrody wręczali Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Końskich burmistrz Krzysztof Obratański oraz jego zastępca Krzysztof Jasiński.

Po zaciętej rywalizacji ostateczna klasyfikacja prezentowała się następująco:

  1. OSP Dziebałtów – 103,5 s
  2. OSP Modliszewice – 113,7 s
  3. OSP Kazanów – 128,8 s
  4. OSP Końskie – 129,3 s
  5. OSP Wąsosz – 129,4 s
  6. OSP Pomorzany – 130,9 s
  7. OSP Kornica – 135,1 s
  8. OSP Nieświń – 136,6 s
  9. OSP Bedlno – 143,1 s

Po zawodach tradycyjny chrzest wodny przeszli nowi druhowie, którzy w mijającym roku dołączyli do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Końskie.

Zdjęcia:

Zwycięzcy zawodów: OSP Dziebałtów.

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA