REKLAMA

Relacja wideo: Katarzyna Gärtner honorową obywatelką gminy Gowarczów. To był piękny benefis

Zobaczcie w naszym materiale wideo wywiad z wybitną kompozytorką Katarzyną Gärtner, której w piątek władze gminy Gowarczów przyznały honorowe obywatelstwo. [Zdjęcia moje i Pauliny. Zaczynasz od pełnego wywiadu z p. Kasią btw. super babka] Zapraszamy też do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia, które połączone było z gowarczowskim, gminnym Dniem Kobiet. 

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia tej znakomitej kompozytorce dokumentów dotyczących nadania jej przez włodarzy gminy Gowarczów tytułu Honorowego Obywatela Gminy Gowarczów. Oprócz dokumentów Katarzyna Gärtner otrzymała też piękną statuetkę w kształcie herbu gminy. Tymi, którzy obdarowywali byli Stanisław Pacocha – wójt gminy Gowarczów oraz Sławomir Stańczyk – przewodniczący Rady Gminy Gowarczów. –„Mamy dzisiaj wyjątkowy dzień i akurat tak się pięknie złożyło, że Rada Gminy podjęła decyzję o nadaniu p. Katarzynie Gärtner honorowego obywatelstwa i mogliśmy z tym aktem nadania honorowego obywatelstwa dla pani Kasi powiązać gminny Dzień Kobiet.  Rada jednogłośnie podjęła taką uchwałę. Mamy taką osobę, która jest znana w całej Polsce i bardzo ładnie, że możemy pokazać tę osobę, wypromować, bo to nazwisko jest nie tylko znane w Polsce, ale i w świecie.”  – powiedział nam Stanisław Pacocha, wójt Gowarczowa.

Wójt Pacocha złożył też za naszym pośrednictwem życzenia dla wszystkich pań ze swojej gminy. –„Zdrowia, spokoju, szacunku u mężczyzn i jak najwięcej radosnych dni w swoim życiu.” – życzył wójt Pacocha.

REKLAMA

Potem rozpoczęła się już część uroczystości związana z małym benefisem honorowej obywatelki gminy. Katarzyna Gärtner wraz ze swoją synową Elwirą Sibigą, która pełni funkcję dyrektora Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie zasiadły przy stoliku i… zaczęły wspominać bogatą karierę kompozytorki. Barwne opowieści przeplatane były różnymi piosenkami, które wykonywali podopieczni CKiAL oraz Zespół Ludowy „Bębnowianka”. To był naprawdę piękny Dzień Kobiet z wybitną Katarzyną Gärtner.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA