REKLAMA

Relacja wideo: Konwencja Porozumienia Samorządowego TKN

W sali bankietowej Arkadia w Końskich w niedzielę odbyła się konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego TKN, którego liderem jest Michał Cichocki. W wyborczym spotkaniu udział wzięło około 120 osób. 

REKLAMA

Lokalne ugrupowanie wystawia swoich kandydatów w najbliższych wyborach do Rady Miasta Końskie, Rady Powiatu Koneckiego, Rady Miasta Stąporków, a sam Michał Cichocki powalczy o powrót na fotel burmistrza Końskich. Konwencja rozpoczęła się od zaprezentowania krótkiego filmu, który ukazywał piękno Ziemi Koneckiej, a na jego końcu zaprezentowano logo i plakat Porozumienia Samorządowego TKN.

Następnie głos zabrał sam lider formacji Michał Cichocki. –„Wszyscy są dla nas ważni, wszyscy są dla nas istotni. Za naszej kadencji przeznaczaliśmy prawie pół miliona złotych rocznie na sport konecki – sport młodzieży i dorosłych. Realizowaliśmy wiele inwestycji. Miasto i Gmina Końskie było liderem w woj. świętokrzyskim jeśli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Zrealizowaliśmy w ciągu kadencji 2010-2014 inwestycji za prawie 300 milionów złotych. Efektem tego był nie tylko park, ale także nowoczesna oczyszczalnia ścieków, skanalizowana gmina oraz nowoczesne przedsiębiorstwo zagospodarowania odpadów. Szanowni Państwo! Otwieramy się na wszystkich, na wszystkie grupy społeczne, na ludzi którzy oddają serce dla tego miasta. Niezależnie od tego jaką partię reprezentują i niezależnie od  tego z jakiego środowiska pochodzą. Dlatego zdecyowaliśmy się na powołanie dużego projektu, projekut ponadpartyjnego – projektu Porozumienie Samorządowe TKN.” – przemawiał na początku konwencji były burmistrz Końskich.

REKLAMA

W kolejnej części przedstawiono pomysłodawców i założycieli Porozumienia TKN, czyli oprócz Michała Cichockiego także Lidię Wiśniewską, Magdalenę Prasał, Barbarę Galant, Dorotę Borkowską, Beatę Stefańczyk, Krzysztofa Grzegorczyka, Gustawa Słowika, Andrzeja Kosierkiewicza, Piotra Banasika, Barbarę Pisarską, Bogumiłę Nowocień, Ewę Lasotę, Monikę Lewicką, Tomasza Nalewczyńskiego, Jacka Materę, Waldemara Szkatułę i Krzysztofa Wojcierowskiego.

Potem zaprezentowano kandydatów na radnych powiatowych. Liderem w okręgu 1 obejmującym miasto i gminę Końskie ma być Magdalena Prasał, w gminie Stąporków będzie to Krzysztof Wojcierowski, w okręgu nr 3 obejmującym Fałków, Radoszyce i Rudę Maleniecką jedynkę otrzymał Tomasz Nalewczyński, a w okręgu nr 4 obejmującym gminy Słupia Konecka, Smyków i Gowarczów liderem ma być Mariusz Kosma.

Liderami do Rady Miasta i Gminy Końskie będą w kolejności okręgów: Andrzej Kosierkiewicz, Michał Cichocki, Barbara Galant i  Lidia Wiśniewska. Porozumienie wystawi także swoich kandydatów do rady gminy w Stąporkowie.

Do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z list Koalicji Obywatelskiej będą kandydować zaś sympatycy Porozumienie Samorządowego TKN: Jan Maćkowiak, Piotr Banasik oraz Agnieszka Czarnecka. Niemal na zakończenie konwencji głos zabrał wicemarszałek Maćkowiak. –„Drogie panie, drodzy panowie mieszkacie w pięknym miejscu. Końskie to miasto, w którym mam wielu przyjąciół. Miasto, które ma piękne i bohaterskie tradycje. Każdego roku dziękuję za zaproszenie i umożliwość udziału w Koneckim Wrześniu. To miasto w którym jest potencjał i które powinno się rozwijać. […] Chciałem Was prosić, bo mam doświadczenie długie – bądźcie mądrymi obywatelami. Jestem pewien, że wiecie gdzie są problemy w Waszym powiecie, Waszym mieście i jestem pewien, że wiecie jak je naprawić. Jestem przekonany, że znajdziecie mądrość by znaleźć innych ludzi, bo trzeba to robić razem. Trzeba przekonywać, że tylko wspólnie możemy zbudować lepsze miasto, lepszy powiat, lepszy samorząd.” – mówił Maćkowiak.

Podczas Konwencji Porozumienia Samorządowego TKN przekonywano, że grupa przedstawionych osób jest w stanie wdrożyć plan, którego głównym założeniem jest dynamiczny rozwój Konecczyzny.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *