REKLAMA

Relacja wideo: marszałek Karczewski w Stadnickiej Woli

W auli Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli w sobotę odbyło się spotkanie z trzecią osobą w Państwie, z Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Na wydarzenie dotarli też inni przedstawiciele władzy różnego szczebla. 

REKLAMA

Osią spotkania okazały się jednak nie sprawy naszego regionu, a ostatnie kontrowersje dotyczące tematu przeniesienia Pomnika Katyńskiego z parku w Jersey City, które pojawiły się wokół marszałka Karczewskiego. Przybyli do Stadnickiej Woli liczni dziennikarze ogólnopolskich mediów prosili bohatera dnia o komentarz do słów burmistrza Jersey City Steven Fulopa, który na Twitterze nazwał Karczewskiego między innymi antysemitą, białym nacjonalistą i osobą zaprzeczającą Holocaustowi. Na spotkaniu w Stadnickiej Woli marszałek odniósł się do tych słów. –„Ja czekam na przeprosiny, mam nadzieję, że one nastąpią, natomiast to co usłyszeliśmy, to co przeczytaliśmy jest obraźliwe nie tyko w stosunku do mnie, ale również i w stosunku do Polski. Jestem Marszałkiem Senatu, więc pan burmistrz powinien ważyć słowa i ja czekam na odpowiedź pana burmistrza, na odpowiedź na list, który został wystosowany przez Ambasadora Polski w Stanach Zjednoczonych. Jestem przekonany, że ten pomnik powinien w dalszym ciągu stać w tym miejscu, gdzie został odsłonięty.  – mówił Karczewski, który zapowiedział także podjęcie kroków prawnych w sprawie tego wpisu na Twitterze.

Samo spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze i opierało się na odpowiedziach na zadawane przez publiczność pytania. Dyskusję moderował Grzegorz Piec – szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Dyskusji przysłuchiwali się posłowie PiS: Krzysztof Lipiec, Maria Zuba i Bogdan Latosiński. Obecna była także Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, a także przedstawiciele naszej władzy: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, wicestarosta konecki Andrzej Lenart oraz radni miejscy i powiatowi.

REKLAMA

Pytania z sali były różne. Między innymi: Andrzej Panek dopytywał o model rozwoju jaki Prawo i Sprawiedliwość przewiduje dla miast takich jak Końskie, Tadeusz Gałwiaczek próbował dowiedzieć się dlaczego w wielu kwestiach partia rządząca nie zgadza się z Prezydentem. Natomiast burmistrz Obratański sugerował marszałkowi Karczewskiemu, że Parlament powinien zająć się uregulowaniem prawa drogowego – tak by drogi znajdujące się na terenie miasta miały jednego zarządce, a nie tak jak obecnie nawet czterech. Marszałek Karczewski cierpliwie i dosyć wyczerpująco odpowiadał na każde z pytań.

Spotkanie było częścią kampanii Prawa i Sprawiedliwości pt. „Polska jest jedna”. Kilka dni temu w ramach tego samego cyklu wizyt w Przyłogach gościł wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker – relację znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA