REKLAMA

Relacja wideo: Najzdolniejsi z gminy Końskie z nagrodami burmistrza

W czwartkowe popołudnie w auli Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbyła się specjalna gala podczas której nagrodzono finalistów i laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych. W jednym miejscu pojawiła się więc najzdolniejsza konecka młodzież!

REKLAMA

Dla władz gminy Końskie coroczna gala podczas, której nagradzani są finaliści i laureaci jest bardzo ważnym wydarzeniem. –„To jedno z najważniejszych wydarzeń w wymiarze edukacyjnym. To dla nas wielkie święto i wielki zaszczyt, że możemy gościć tylu wspaniałych laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych realizowanych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.”  – mówił we wstępie Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich odpowiedzialny za edukację.

Łącznie podczas gali nagrodzono trzech laureatów i sześciu finalistów ze szkół podstawowych oraz jedenastu laureatów i dwudziestu trzech finalistów z gimnazjów. Klaudia i Kasia ze Szkoły Podstawowej nr 1 opowiedziały nam o drodze do swoich sukcesów. -„Mniej więcej od początku roku, czyli od września się przygotowywałyśmy. A właściwie to od początku gimnazjum trzeba się regularnie uczyć i się uda.” – mówiły nam wyróżnione uczennice.

REKLAMA

Listę wszystkich laureatów i finalistów znajdą Państwo poniżej. Galę świetnymi występami artystycznymi wzbogacili uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

Na koniec wszystkim nagrodzonym gratulował burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. –„Jestem bardzo zadowolony nie tylko z dzisiejszej uroczystości, ale z tego co o niej stanowi. Z tego, że mamy fantastyczną młodzież, która sięga śmiało po najwyższe laury. Zadowolony jestem z tego, że mamy bardzo dobre szkoły i nauczycieli i z tego, że w domach rodzinnych panuje klimat, który sprzyja nauce i osiąganiu sukcesów.” – mówił włodarz.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *