REKLAMA

Relacja wideo: Przedszkole w Radoszycach już otwarte!

We wtorek w Radoszycach wszyscy świętowali: włodarze, nauczyciele, dziadkowie, rodzice i przede wszystkim dzieci. Gmina ta właśnie zażegnała swój największy problem. Ma przedszkole z prawdziwego zdarzenia, w którym wczoraj naukę rozpoczęło 175 dzieci w siedmiu grupach. 

REKLAMA

W lutym 2017 roku jeszcze wtedy wójt Michał Pękala ogłosił przetarg na budowę przedszkola. Pomimo mniejszych i większych trudności budynek już stoi i jest na pewno najpiękniejszą tego typu placówką w powiecie koneckim. Przedszkole posiada kolorowe przestronne sale zajęć, szatnie dla każdej z grup oraz pełen węzeł sanitarny. Na dodatek przed budynkiem placówki stoi już nowoczesny plac zabaw, a za nim znajduje się spory parking. To ogromna zmiana dla społeczności przedszkolnej z Radoszyc, bo przypomnijmy że dotychczas dzieci musiały dojeżdżać do przedszkola do pobliskiego Grodziska. Taki stan rzeczy to powód do dumy dla dyrektor jednostki Elżbiety Popiel oraz burmistrza Michała Pękali.

„Nic się nie zdarza jak na początku nie jest marzeniem. Pamiętajmy o tym, że ten budynek, budynek przedszkola XXI wieku był dla nas marzeniem przez kilka lat. Dziś finalizujemy to o czym marzyliśmy latami. To co chcieliśmy zrobić dla naszych kochanych przedszkolaków. […] Jak dziś się spotykamy to warto powiedzieć, że droga była kręta. To dzięki inicjatywie rodziców zrealizowaliśmy projekt budowlany, to wy byliście bodźcem do działania.” – przemawiał Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

REKLAMA

„Pragnę wyrazić moją ogromną satysfakcję z faktu uczestnictwa w ceremonii otwarcia nowego budynku Samorządowego Przedszkola w Radoszycach. Dzięki staraniom burmistrza, pracowników urzędu gminy, a z inspiracji mieszkańców i Rady Miejskiej mając na uwadze zapewnienie miejsc przedszkolnych dla wszystkich dzieci z gminy Radoszyce podjęto trud budowy radoszyckiego przedszkola. Proszę Państwa efektem tych starań jest ukończona inwestycja, którą macie Państwo przyjemność podziwiać.” – mówiła dyrektor Elżbieta Popiel.

Trzeba przyznać, że do zrealizowania tego marzenia przyczynili się także politycy związani z władzą wojewódzką. Dofinansowanie na budowę przedszkola przyznać musiał Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, a przypomnijmy, że obiekt kosztował gminę  około 3,5 miliona złotych z czego 2,5 miliona pochodzi ze środków zewnętrznych.

„Warto marzyć, warto cisnąć władze lokalne, wojewódzkie by zrealizować te plany. Cieszę się, że udało się. Fundusze europejskie, które po to są by je mądrze wykorzystywać tutaj fajnie zapracowały, dały możliwość wybudowania tego wspaniałego, kolorowego przedszkola, które będzie służyć dzieciakom.” – mówił podczas uroczystości Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

„Zarząd województwa przychylił się do pracy ciężkiej jednostki samorządu terytorialnego jaką jest moja rodzinna gmina. Bardzo cię cieszę, że mogliśmy pomóc. Cieszę się, że wszystkie zrealizowane inwestycje na terenie gminy cieszą.” – podkreślała Agata Binkowska.

Dzieci w asyści burmistrza Pękali i marszałek Binkowskiej przecięły symboliczną wstęgę otwierając radoszyckie przedszkole.

We wtorek symboliczną wstęgę przecięły dzieci, a oprócz rodziców i wychowawców towarzyszyli im: burmistrz Michał Pękala, starosta konecki Bogdan Soboń, marszałek województwa Adam Jarubas, członkini zarządu województwa Agata Binkowska, czy przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach Marian Jankowski. Obiekt wyświęcił ks. Jacek Jurczak, a po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez najmłodszych wszyscy przybyli mogli zwiedzać ten przepiękny, pachnący świeżością budynek!

Warto dodać, że radoszyckie przedszkole od razu zostało znakomicie wyposażone. Na ten cel gminni urzędnicy pozyskali kolejne 950 tysięcy złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA