REKLAMA

Relacja wideo: Radoszyczanie Dzieciom 2018 z koncertem CLEO

W związku z bardzo obfitymi opadami deszczu rodzinny, charytatwny festyn Radoszyczanie Dzieciom 2018 długo się rozkręcał. Ostatecznie jednak radoszyczanie nie zawiedli i kiedy tylko aura nieco się uspokoiła to licznie przybyli na stadion przy ulicy Krakowskiej. Hitem dnia zgodnie z przewidywaniami okazał się koncert niezwykle uzdolnionej wokalistki CLEO!

REKLAMA

Festyn „Radoszyczanie Dzieciom 2018” był z całą pewnością najbardziej mokrym spośród wszystkich takich wydarzeń w powiecie koneckim. –„Mimo, że mokry to daliśmy radę. Pamiętajmy o tym, że festyn istnieje od 2001 roku. Pamiętajmy o tym, że nie tylko umiemy się bawić, ale i pomagać naszym najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Niestety pogoda nam nie sprzyjała, ale mieszkańcy i tak dopisali. Ja z tego miejsca chcę podziękować tym wszystkim osobom, które wspólnie z nami realizowali tę imprezę. To jest ponad sto osób. Robimy to nie przez firmę zewnętrzną, ale robią to urzędnicy, strażacy, stowarzyszenie Radosze, Młodzieżowa Rada. My wszyscy robimy tę wielką imprezę” – mówił nam Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

Już od 14:30 na scenie prezentowały się dzieci i młodzież z miejscowych szkół, w tym z „Koła Artystycznego Pod 10-tką”. Oficjalne otwarcie festynu miało miejsce o godzinie 16:00. Wtedy to włodarze Radoszyc, wspólnie z wójtami ościennych gmin: Słupi Koneckiej i Rudy Malenieckiej przywitali przybyłych na to święto. Następnie miały odbyć się liczne pokazy i występy, ale górą okazała się niesprzyjająca pogoda. Jednak wielu spośród mieszkańców zdecyowało się zostać na festynowym placu, który urządzono na boisku przy ulicy Krakowskiej. Mogli oni korzystać z bogatej strefy gastronomicznej, próbować specjałów przygotowanych przez stoiska sołeckie, zapisać się do Bazy Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego Fundacji DKMS Polska, czy obejrzeć stoisko i pokaz broni, które przygotowali Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców oraz wesołego miasteczka.

REKLAMA

Kiedy burza minęła rozpoczął się koncert disco-polowej grupy MEJK. A potem przyszedł czas na blok wydarzeń bardziej oficjalnych. Organizatorzy głos oddali merowi partnerskiego miasta Bracław na Ukrainie Vitalijowi Mazurowi, byłemu eurodeputowanemu Andrzejowi Szejnie oraz radoszyczance Krystynie Lewandowskiej, która przemawiała w imieniu wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

„W swojej pracy współpracuje z dużą ilością prezydentów, burmistrzów miast, ale pan Michał to najlepszy burmistrz jakiego znam. Dlatego do Bracławia dla Radoszyc mamy taki symboliczny podarunek: to obraz, na którym znajduje się miasto Bracław i miasto Radoszyce.” – przemawiał mer zaprzyjaźnionego ukraińskiego miasta.

„Patrząc na Was patrzę na słońce. Wydaje mi się, że za chwilę te parasole nie będą potrzebne i tego Wam w tym momencie życzę byśmy się bawili tutaj jak zawsze, jak co roku. Chcę Wam zdradzić pewną tajemnicę. Ja mieszkałem przez kilka lat w Radoszycach. Potem przeniosłem się dalej, dalej i dalej. To był jeden z najfajniejszych okresów mojego życia, bo byłem małym chłopcem, który jeździł na małym rowerku. To tu uczyłem się jeździć. Chcę Wam powiedzieć, że powinniście być dumni ze swojego burmistrza. Zapisał się on w historii tego miasta tym, że podniósł jego rangę, a zatem podniósł też rangę Was wszystkich. Dziś jesteście miastem, które jest szanowane i zostało uszanowane za pracę wójta/burmistrza i wspaniałą historię. Za nami jest niebo, które będzie nam sprzyjać, bo pojawia się słońce. Ja chciałbym by ono sprzyjało nam do rana, pozwoliło nam bawić się do rana i również sprzyjało mojemu przyjacielowi burmistrzowi Michałowi Pękali w najbliższych wyborach na burmistrza. I tutaj też na Was osobiście liczę.” – powiedział do zgromadzonych Andrzej Szejna, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie świętokrzyskim.

„Szanowni mieszkańcy gminy Radoszyce. Pragnę serdecznie podziękować za zaproszenie do udziału w tegorocznym festynie rodzinnym pn. „Radoszyczanie Dzieciom”. To ważna i cenna inicjatywa, która jest dowodem na zachowani historii i tradycji Państwa małej ojczyzny. Ziemia rodzinna jest ważna w życiu każdego człowieka. To miejsce szczególne, gdzie czujemy się bezpieczni i silnie ze sobą związani. Tegoroczny festyn ma bogaty, interesujący program. Jestem przekonana, że przygotowane dziś atrakcje dostarczą Państwu wielu niezapomnianych wrażeń.” – słowa listu od wojewody Wojtyszek odczytała Krystyna Lewandowska.

Następnie rozdano tradycyjną radoszycką nagrodę – Grawertony „Lider Promowania Gminy Radoszyce”. Rozdawana jest ona od kilku edycji imprezy, ale po raz pierwszy w mieście Radoszyce. –„Cieszyliśmy się już 31 grudnia, kiedy to odzyskaliśmy prawa miejskie. Później robiliśmy imprezę na tym stadionie wspólnie z naszą młodzieżą 3 czerwca, a dziś bawimy się już w mieście Radoszyce. Co do grawertonów to kluczem jest wybór kapituły. Ona wybiera najlepsze osoby, które promują nas, głównie poza naszą gminą – robią to w powiecie, województwie oraz na skalę Polski. Uważam, że te grawertony właśnie im się należały w tym roku. Serdecznie im gratuluję za to, że zostali wyróżnieni przez kapitułę.” – mówił nam burmistrz Pękala.

A wyróżnieni w tym roku zostali: przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Radoszyce, wokalistka Bożena Zielińska, ks. Tomasz Waśkiewicz – proboszcz parafii w Lipie, której filią jest kościół w Jakimowicach – to twórca słynnego „Teatru pod Lipami”, artysta Tadeusz Czarnecki – twórca galerii sztuki „Biłasówka”. 

Nie ma święta Radoszyc, nie ma festynu „Radoszyczanie Dzieciom” bez jeszcze dwóch elementów: tradycyjnego kugla oraz loterii fantowej. Kugiel jak co roku został wypieczony przez wolontariuszy, a na jego przygotowanie zużyto około tony produktów – w tym 700 kilogramów ziemniaków. O wyniku finansowym, który udało się osiągnąć dzięki sprzedaży kugla oraz losów na loterię poinformujemy Państwa w osobnym artykule. Przypomnijmy tylko, że całość pieniędzy zostanie przekazana na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy, w tym także na rzecz chorych dzieci.

Po części oficjalnej w końcu mogli zaprezentować się lokalni artyści. Minikoncerty dały wokalistki Bożena Zielińska oraz Wiktoria Mazur.  A o godzinie 21:00 rozpoczęło się to na co wszyscy czekali. Swoje show dała wokalistka CLEO. Ta uzdolniona artystka pewnym głosem wykonała swoje największe hity: „Łowcy Gwiazd”, „My Słowianie”, „Brać” oraz wiele innych piosenek z własnego repertuaru. CLEO zaprezentowała także własne aranżacje światowych szlagierów.  Posłuchajcie w naszym materiale wideo.

Po koncercie rozstrzygnięto loterię fantową, a następnie do późnych godzin nocnych trwała zabawa pod chmurką. Za rok festyn Radoszyczanie Dzieciom także zapowiada się wyjątkowo – wtedy to bowiem miasto to będzie świętować 800 rocznicę od pierwszego uzyskania praw miejskich.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

2 thoughts on “Relacja wideo: Radoszyczanie Dzieciom 2018 z koncertem CLEO

  1. Pingback: Rekord finansowy na Radoszyczanie Dzieciom 2018 | TKN24

  2. Pingback: Koncert CLEO w Radoszycach. Zobaczcie fragmenty | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA