REKLAMA

Relacja wideo: Zawody motocrossowe w Przybyszowach

Już kolejny raz rundę mistrzostw Polski w motocrossie zorganizowano w miejscowości Przybyszowy w gminie Końskie na torze Lobo Racing. Tym razem była to I Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie, a zawody odbyły się w niedzielę. Na torze rywalizowało ponad stu zawodników, a przez cały dzień ich zmaganiom przyglądały się tysiące fanów – nie tylko z powiatu koneckiego. To była znakomita, sportowa zabawa. 

REKLAMA

Na parkingu spotkać można było auta z całego województwa świętokrzyskiego, ale i z miejscowości spoza niego: Tomaszowa Mazowieckiego, Przysuchy, Szydłowca, Opoczna, czy nawet z Łodzi. Imprezę otworzyli przedstawiciele klubu Lobo Racing oraz wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński reprezentujący burmistrza Krzysztofa Obratańskiego, który zawody objął swoim honorowym patronatem. Na starcie stanęło ponad stu zawodników w takich klasach jak: Quad oraz motocrossowych: junior, MX 65, MX 85, MX Kobiet, MX1 C, MX2 C, Amator, MIX Junior, MIX B, MIX Open i MIX Master.

Zawody organizowane przez Klub Sportowy Lobo Racing były już kolejnymi w Przybyszowach. Po raz pierwszy pasjonaci motoryzacji zorganizowali je w 2017 roku. Od początku impreza cieszy się dużą frekwencją jeśli chodzi o zawodników. Najlepsi polscy crossowcy chwalą tor w Przybyszowach za jego trudność i zawsze idealne przygotowanie. Zawsze też dopisują kibice i tym razem było podobnie.

REKLAMA

Na fanów czekała także strefa cateringowa – między innymi Stowarzyszenie Przyjaciół Wiejskich Tradycji w Bedlnie działające jako Koło Gospodyń Wiejskich sprzedawało swojskie smakołyki: kiełbaski, kaszankę, pierogi, żurek, bigos, grochówkę, czy słodkie ciasta. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na organizację dużego festynu w lecie.

Najlepsi zawodnicy otrzymali gratyfikacje finansowe. Wyniki znajdziecie TUTAJ

Wyniki:

 

Smakołyki sprzedawało Koło Gospodyń Wiejskich z Bedlna.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *