Remis juniorów w walce o Centralną Ligę [wideo, zdjęcia]

Wygrana z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na własnym stadionie niemalże zapewniłaby juniorom starszym Neptuna Końskie awans do barażu o Centralną Ligę Juniorów. Niestety podopieczni trenera Bartłomieja Gada w nerwowych okolicznościach tylko zremisowali i muszą oglądać się na rywali.

Spotkanie z KSZO miało miejsce w sobotę, a koneccy młodzi piłkarze od 46 minuty prowadzili 1:0. Bramkę dla Neptuna zdobył Konrad Smolec. Był to jego 21 gol w tym sezonie i piłkarz ten jest liderem klasyfikacji strzelców Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych.

Niestety po zdobytym golu piłkarze z Końskich za bardzo cofnęli się do obrony, a ekipa z Ostrowca zaczęła dominować. Efektem było wyrównujące trafienie Pawła Swata w 90 minucie.

Konecki zespół zagrał w składzie: Świątek – Młodziński-Nowakowski-Milcarz-Płyta-Dajer-Owczarek-Kwiecień-Janus-Szymczak -Smolec.

Teraz nasi juniorzy starsi zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Nowiny, na koniec ligi podejmą u siebie Nidę Pińczów. Niestety nawet wygrane w obu meczach nie muszą dać Neptunowi szansy na grę w barażu o Centralną Ligę. Obecnie w tabeli przewodzi Juventa Starachowice, która ma tyle samo punktów, ale lepszy bilans bramkowy i lepszy bilans bezpośrednich pojedynków z Neptunem. Niezależnie od tego jak zakończą się zmagania w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Starszych to sezon w wykonaniu młodych piłkarzy z Końskich trzeba uznać za udany. Jeśli jednak uda im się zagrać w barażu o Centralną Ligę to do naszego miasta znowu po sezonie przerwy mogą przyjechać takie firmy jak Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok czy Wisła Kraków. Trzymamy kciuki za takie rozstrzygnięcie!