REKLAMA

Robert Plech kandydatem SLD na burmistrza Końskich! [wideo]

W ostatnim odcinku naszego programu TKN STUDIO gościliśmy Grzegorza Wąsika, wiceszefa struktur powiatowych SLD. Zdradził on nam, że przewodniczący tych struktur Robert Plech będzie ubiegał się w przyszłorocznych wyborach o fotel burmistrza Końskich. 

REKLAMA

„Postawiliśmy na ludzi młodych, którzy nieskażeni są PRL-em. Naturalnym naszym kandydatem jest kolega Robert Plech. Człowiek młody, ale już doświadczony w samorządzie. Wie co w trawie piszczy, ma odpowiednie predyspozycje, wykształcenie, jest przedsiębiorcą, jest ambitny i aktywny. Wydaje się, że on daje gwarancję na to, by w tych Końskich coś zmienić. […] W sumie chodzi nam w tych wyborach by wybrać taką ekipę, takie włodarza, który pociągnie to i zmieni coś dla mieszkańców. Czy to oficjalna decyzja? Tak możemy już dzisiaj powiedzieć, że to będzie nasz kandydat na burmistrza miasta i gminy Końskie.” – powiedział w naszym studio Grzegorz Wąsik.

Tym samym Robert Plech jest pierwszym oficjalnym kandydatem na burmistrza Końskich. Plech to przedsiębiorca z wyższym wykształceniem, ma 42 lata, żonę Monikę i trzech synów: Antosia, Aleksandra i Ignacego. Mieszka w Końskich. Był radnym powiatowym przez jedną kadencję. Od kilku lat jest szefem struktur powiatowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jego hobby to sport, przyroda i jak sam mówi „spędzanie czasu z rodziną”.

REKLAMA

W naszym sondażu przedwyborczym z czerwca Robert Plech zajął drugie miejsce z poparciem na poziomie 13,6 punktu procentowego. Przypomnijmy, że tamten sondaż wygrał urzędujący burmistrz Krzysztof Obratański z poparciem na poziomie 24 punktów procentowych.

Robert Plech będzie kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na burmistrza Końskich.

REKLAMA
REKLAMA