REKLAMA

Rodzinny Piknik na finał Koneckich Dni Kultury 2018 [zdjęcia, wideo]

W niedzielę przy kościele parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który mieści się przy ulicy Robotniczej w Końskich zorganizowano rodzinny piknik, który jest zwieńczeniem Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej 2018. Głównymi elementami festynu są: loteria fantowa oraz koncert grupy exodus 15. 

REKLAMA

Relacja wideo już wkrótce. 

REKLAMA

Piknik wciąż trwa, a jego zakończenie przewidziane jest tuż przed godziną 20.00. Organizatorami wydarzenia jest Rada Rycerzy Kolumba działająca przy wcześniej wspomnianej parafii. –„Rozpoczęliśmy w niedzielę mszą świętą w parafii Chrystusa Odkupiciela, a później już w poszczególnych dniach działy się różne rzeczy.” – tłumaczy Robert Frączyk, Rycerz Kolumba, jeden z organizatorów Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej 2018.

Różne rzeczy, czyli między innymi zawody w strzelaniu z łuków, rajdy piesze i rowerowe oraz wykłady naukowe. Wszyscy jednak czekali na finał. Coroczny piknik familijny organizowany na placu przy Kościele na ulicy Robotniczej przyciąga naprawdę sporo osób. Tym razem mimo niezbyt sprzyjającej aury było podobnie, a na festynie na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. –„Przede wszystkim cieszymy się, że w tym roku udało nam się zaprosić autobus do poboru krwi i widzę, że cieszy się on dużym wzięciem. Są też żołnierze, którzy pokazują uzbrojenie i umundurowanie. Jest wystawa starych medalików, są samochody off roadowe i przede wszystkim strefa cateringowa.” – mówił nam Robert Frączyk.

Dzień z piknikiem rozpoczął się jednak od uroczystej mszy świętej, którą sprawował biskup Piotr Turzyński. A atrakcji podczas samego festynu było o wiele więcej – na scenie cały czas prezentowały się zespoły muzyczne, a przed nią uczestnicy wydarzenia mogli oglądać między innymi pokazy taneczne prezentowane przez Studio Tańca Point. Dzieciaki chętnie korzystały z dmuchańcy, a dorośli ze strefy gastronomicznej. Najważniejszym elementem festynu była jednak loteria fantowa. Losów sprzedały się setki, a dochód z niej przeznaczony zostanie na szczytny cel. –„Zbieramy na wyjazdy wakacyjne i wyjazdy zimowe dla naszych dzieciaków tutaj z naszej parafii i okolic. Wszędzie gdzie możemy to wspieramy dzieciaki, które chciałyby gdzieś wyjechać a nie mają takiej możliwości. Natomiast w zeszłych latach cel był ten sam. Przed rokiem uzbieraliśmy około 15 tysiaków, było bardzo dużo ludzi i udało nam się sprzedać praktycznie wszystkie losy z loteriady.” – opowiada Robert Frączyk, współorganizator festynu.

O wyniku finansowym tegorocznego festynu poinformujemy Państwa w osobnym artykule. W tegorocznej loteriadzie głównymi nagrodami są: bardzo duży, familijny telewizor oraz komplet dwóch rowerów. Oprócz tego mnóstwo mniejszych nagród i upominków. Warto dodać, że na zakończenie tegorocznego pikniku zagra znany zespół muzyki chrześcijańskiej – exodus 15.

Zdjęcia:

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA