REKLAMA

Rodzinnym piknikiem otworzyli nową siłownię! [wideo, zdjęcia]

Społeczność Koczwary i okolic spotkała się w sobotę podczas rodzinnego pikniku. Jego głównym punktem było otwarcie siłowni pod chmurką. 

REKLAMA

Kompleks sportowo-rekreacyjny istnieje po środku wsi, a w jego skład wchodzą: boisko do piłki nożnej, wielka altana z kamiennym grillem, plac zabaw. W tym miejscu w sobotę zorganizowano mały festyn, w którym udział wzięli niemal wszyscy mieszkańcy miejscowości, pojawił się na nim także burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. – „Dzieje się bardzo dużo, mamy już swoje miejsce, taką perełkę, którą sami żeśmy z sołeckiego i obywatelskiego budżetu wykonali. Dużo nam pomogli sponsorzy. Na przykład to boisko kosztowało nas 9 tysięcy i zasponsorowali je sponsorzy.”  – opowiedziała nam Bożena Zapała, sołtys Koczwary.

Do wymienianych przed chwilą obiektów od kilkudziesięciu godzin dołączyła także siłownia pod chmurką. Została ona zbudowana dzięki środkom wygranym w ramach budżetu obywatelskiego 2017. – „To jest z budżetu obywatelskiego. Zbieraliśmy podpisy, bardzo dużo ludzi mi pomogło. Łącznie było ponad 2 tysiące głosów, a uprawnionych do głosowania w moim sołectwie jest 220 osób. To się stało tak jak obiecałam panu burmistrzowi, że zedrę trampki we wrześniu i ten miesiąc był wyłączony z mojego życia całkowicie. Chodziłam po blokach, pukałam do każdych drzwi. Dużo pomogli mi ludzie, dużo poprzynosili mi nauczyciele, którzy zbierali w szkołach. Ludzie z miasta, znajome, koleżanki, wszyscy mi pomogli i dzięki temu mamy to co mamy.”  – mówi sołtys Zapała.

REKLAMA

Siłownia wraz z doposażeniem placu zabaw kosztowała niemal sto tysięcy złotych. W jej skład wchodzą urządzenia takie jak orbitek, kolarz, bieżnia, motyl. Na miejscu pojawiły się także stoły: do gry w szachy oraz w ping ponga. Nowe urządzenia zamontowano także na znajdującym się obok placu zabaw.

Przypominamy, że już wkrótce ruszą działania związane z Budżetem Obywatelskim 2018. Informacje o tym jak zgłosić swoje projekty w najbliższym czasie pojawią się na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich: www.umkonskie.pl.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *