REKLAMA

Rondo ma już imię Przemysława Gosiewskiego [fotogaleria]

W niedzielę w samo południe w Końskich w okolicy ronda u zbiegu ulic Warszawskiej, Staszica oraz Armii Krajowej pojawiło się wielu oficjeli związanych z obecnie rządzącą w naszym kraju partią – Prawem i Sprawiedliwością. Okazją do spotkania była uroczystość nadania rondu imienia wicepremiera Przemysława Gosiewskiego.

REKLAMA

Od lewej: poseł Anna Krupka, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, Jadwiga Gosiewska – matka Przemysława, Wiesław Malicki – inicjator nadania rondu imienia, Beata Gosiewska – eurodeputowana, była żona Przemysława Gosiewskiego, senator Krzysztof Słoń i burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Wkrótce relacja wideo. 

REKLAMA

Najważniejszymi gośćmi dnia byli członkowie rodziny zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem wicepremiera Gosiewskiego – jego była żona, obecnie europoseł Beata Gosiewska oraz matka Jadwiga Gosiewska.

Inicjatorem uroczystości był radny miejski w Końskich Wiesław Malicki. On też poprowadził niedzielne wydarzenie. Przypomnijmy, że Rada Miejska już kilka miesięcy temu wyraziła zgodę na nadanie takiego imienia rondu, które znajduje się tuż obok budynku Starostwa Powiatowego.

Podczas uroczystości krótką modlitwę odmówił ksiądz Paweł  Piwowarczyk z parafii świętego Mikołaja. Wiesław Malicki przypomniał sylwetkę wicepremiera podkreślając, że to dzięki jego zasługom powstała obwodnica Końskich oraz wiele strategicznych inwestycji w województwie świętokrzyskim. Następnie Beata Gosiewska, Jadwiga Gosiewska oraz burmistrz Krzysztof Obratański dokonali przecięcia wstęgi tym samym odsłaniając pamiątkową tablicę.

Na koniec głos zabrali gospodarze i zaproszeni goście: Wiesław Malicki, Krzysztof Obratański, Beata Gosiewska, Jadwiga Gosiewska, Anna Krupa, Agata Wojtyszek i Krzysztof Słoń.

W spotkaniu uczestniczyło wielu mieszkańców gminy Końskie, którzy w jakiś sposób powiązani są z samorządem lub rządzącą w naszym kraju Zjednoczoną Prawicą. Na miejscu byli chociażby: wiceburmistrzowie Marcin Zieliński i Krzysztof Jasiński, były kandydat na posła i leśnik Piotr Słoka, leśnik Kamil Kubicki, związani z Porozumieniem Jarosława Gowina Adam Kubka i Łukasz Kubka, radna miejska Helena Rozmus, przedstawiciele powiatu – sekretarz Zbigniew Sadorski i członek Zarządu Powiatu Koneckiego Dorota Duda, szef powiatowych struktur PiS Grzegorz Piec.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA