REKLAMA

Rozpoczął się duży remont drogowy w Końskich [wideo, zdjęcia]

Rozpoczęła się jedna z większych inwestycji drogowych na terenie gminy Końskie w najbliższych miesiącach. Chodzi o przebudowę ulicy Nadstawnej. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że cały czas trwają prace przy ulicy Pułaskiego, a także w zagłębiu przemysłowym Końskich, czyli na ulicach: Ceramicznej, Mechanicznej oraz Odlewniczej. Teraz buldożery wjechały także na ulicę Nadstawną.

To ważny ciąg komunikacyjny, który może nawet nieco odciążyć ruch w centrum miasta, bo przez Nadstawną można przejechać np. od drogi wojewódzkiej 749 w Rogowie do drogi krajowej 42 w Pomykowie. Dokładnie to jest to odcinek pomiędzy ulicą Gruntową w Końskich, a łącznikiem Koczwary z Pomykowem.

REKLAMA

Zbudowana niemal od podstaw ma tam zostać droga o długości 900 metrów i szerokości 5 metrów. W skład prac wchodzą też przebudowy: gazociągu średniego ciśnienia, linii teletechnicznej, przestawienie hydrantów, przebudowa przepustu drogowego i zabezpieczenie go barierami oraz budowa poboczy z kruszywa.

Koszt tej inwestycji to około 370 tysięcy złotych. Za prace odpowiada przedsiębiorstwo robót drogowych z Chybic. Termin ostateczny wykonania drogi to 23 września 2017 roku, ale można się spodziewać, że zostanie ona oddana do użytku nieco wcześniej.

Zdjęcia:
[tribulant_slideshow gallery_id=”49″]

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *