REKLAMA

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne 2017 [wideo, zdjęcia]

Jedne z ostatnich egzaminów gimnazjalnych rozpoczęły się w środę 19 kwietnia punktualnie o godzinie 9.00. W samej tylko gminie Końskie do testu przystąpiło ponad 330 uczniów. 

REKLAMA

Egzamin w klasie trzeciej gimnazjum obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na etapie gimnazjalnym i wcześniejszych etapach edukacji. To jeden z ostatnich egzaminów gimnazjalnych w ogóle – to w związku z wprowadzaną właśnie reformą oświaty.

W środę uczniowie rozpoczęli egzamin testem z wiedzy o społeczeństwie oraz historii. O 11.00 przystąpili do języka polskiego. Jutro o 9.00 zmierzą się z przedmiotami przyrodniczymi, a o 11.00 rozpoczną pisanie matematyki. Piątek poświęcony jest na egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wyniki z egzaminów gimnazjalnych są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

REKLAMA

Tylko w gminie Końskie do testów podeszło 335 uczniów, z czego 105 uczy się w Gimnazjum nr 1, 117 w Gimnazjum nr 2, 61 w Gimnazjum w Stadnickiej Woli, 33 w Gimnazjum w Rogowie oraz 22 w Niepublicznym Gimnazjum przy ulicy Towarowej w Końskich. Do środowego testu nie przystąpiło troje uczniów – to laureaci konkursów przedmiotowych. Są oni reprezentantami Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum w Rogowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *